Черниці в Римі стали сестрами для матерів з України

26 квітня 2022

Сестри Служебниці прийняли в своєму генеральному домі в Римі двох молодих матерів з Чернігівщини, що втікали від війни, ставши для них родиною. Черниці кажуть, що для них це природньо, бо їхнє згромадження було засноване для того, аби бути поруч з людьми.

Черниці в Римі стали сестрами для матерів з України

Оксана і Юля походять з Чернігівщини. Вже в перший день війни вони почули вибухи, але їм було нелегко вирішити покинути своїх чоловіків, свої домівки і пуститися в дорогу. Вже на третій тиждень війни дворічна Настя, дочка Оксани, була дуже перелякана, не могла спати і плакала, а Юлі скоро народжувати. Вони зв’язалися із знайомим священиком в Римі, і так було обрано місце призначення. Чоловіки привезли своїх молодих жінок з дитиною до кордону, звідти вони дібралися до Братислави і поїздом прибули до Риму. Про це — у матеріалі Світлани Духович для української редакції «VaticanNews».

«Тільки під час 12-годинної поїздки з Братислави до Риму ми дізналися, що перебуватимемо у монастирі», — розповідає Юлія. Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії, які мають свій генеральний дім в Римі, стали для них родиною. У коридорах жіночого монастиря чути веселий голос Насті. «Вже через тиждень, — каже її мати, — вона знову ожила».

«Прийняти їх для нашої спільноти було дуже природнім, тому що наше згромадження було засноване саме для того, щоб бути поруч з людьми», — зазначає сестра Боніфатія Дяків, Заступниця Генеральної Настоятельки згромадження. — Через конкретних людей, яких ми приймаємо у своєму домі, ми хочемо обійняти нашу Україну».

Вже незабаром у Юлі народиться дитина, вона далеко від чоловіка, від рідних, але тут, у Римі, завдяки українським черницям, вона почувається спокійно. «Ми стали як сім’я. У мене немає ні сестер, ні братів, а тому тепер у мене багато сестер», — посміхається вона.