«Часта практика святого Причастя, змінює стосунки у подружжі на краще», — митрополит Ігор Возьняк

23 березня 2023

Архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк звершив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці УГКЦ при Патріаршому домі. У Хрестопоклінну неділю туди з’їхалися сім’ї, які належать до спільноти «Подружні зустрічі».

У своїй проповіді митрополит застановився над значенням Пресвятої Євхаристії для скріплення і розвитку подружньої любові. Він зокрема звернувся до присутніх сімей із такою порадою.

«Часта практика Святого Причастя змінює відношення у подружжі на краще та зміцнює духовні почуття. Бо щире відношення до Господа сприяє теплим та чуйним відношенням між чоловіком та його дружиною», — мовив на початок свого звернення владика Ігор Возьняк.

Відтак проповідник підкреслив важливість моменту приготування до прийняття Таїнств. «Очевидно, щоб гідно причащатися, слід, добре звершувати Тайну святої Сповіді. Перед тим важливо сердечно перепросити одне одного за вчинені повсякденні прикрощі. У подружжі добре було б готуватися до зустрічі Бога у Святому Причасті також через зовнішню практику: спільна молитва, піст та мовчанка, духовне читання, роздумування про важливість Святого Причастя, глибший духовний аналіз про отримані духовні дари та погляд на виконання щоденної волі Бога. Звернути увагу на духовне розсіяння, на тривання розуму при байдужих предметах, старатися ставити його відразу на місце, щоб зосередити увагу на властивий предмет, який сприяє гідному приготуванню зустрічі Господа у святому Причасті», — сказав архиєрей.

«Розбудімо у своїй душі велику любов до Господа у Пресвятій Євхаристії та припадімо чолом до святого Хреста Господнього з великою покорою, віддаючи йому велику честь й пошану!» — мовив на завершення митрополит Львівський.

Після Божественної Літургії архиєпископ підкреслив важливість дотримання посту перед Сповіддю та Причастям. Порадив також практикувати мовчанку. За його словами, це монаша практика, яка допомагає краще зосередитися на думках і проаналізувати свої вчинки.

Довідка

Історія руху «Подружні Зустрічі» в Україні в лоні УГКЦ бере свій початок від перших реколекцій, які відбулися 29–31 січня 1999 року у м. Ворзелі поблизу Києва. Ініціаторами проведення реколекцій, на які були запрошені подружні пари — парохіяни церкви Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі у м. Києві, були сестри служебниці Непорочної Діви Марії с. Христофора Буштин та с. Мар’яна Якимець, які перейшли ці реколекції в спільноті римо-католиків. У них взяло участь 14 подружніх пар та 2 священники: отець Олексій Геник та отець Любомир.

11 грудня 2009 року спільнота аніматорів руху «Подружні зустрічі» отримує статут затверджений у Ватикані і Патріархом УГКЦ Блаженнішим Любомиром Гузаром.

Глава УГКЦ Блаженніший Любомир свою думку про Рух висловив такими словами: «хочу підкреслити важливість „Подружніх зустрічей“ для цілей відбуття реколекцій, відпочинку, спільного читання Святого Письма… Все це засоби дуже важливі для скріплення тої подружньої любові, яку засвідчили, коли приймали святу Тайну Подружжя. Кажу це, що може здаватися самозрозумілим, на тлі статистик, які стверджують трагічне не зрозуміння подружньої відповідальності в дуже багатьох випадках. Щоб сказати це простішими словами — за безліч розлучень, які обтяжують нашу суспільність, навіть — нашу церковну спільноту. Кожний захід, який допомагає оцю подружню єдність зберігати, украплювати, поглиблювати — це дуже цінна та важлива справа. Моє прохання до Вас, робіть все можливе, щоб ваш рух поширювався отим словом, щоб рятувати нашу суспільність» (Вих. Р- 09/068 30 січня 2009 року Божого).