«Боже, навчи мене молитися…» Відеоблог № 68 владики Венедикта Алексійчука

8 липня 2020

У черговому випуску «Школи молитви» владика Венедикт Алексійчук, її автор та ініціатор, запрошує кожного із нас задуматися над тим, що правдивим вчителем молитви є сам Господь Бог. Саме тому ми повинні постійно просити Його, щоб Він навчив нас молитися.

«Боже, навчи мене молитися…» Відеоблог № 68 владики Венедикта Алексійчука

Я багато разів намагаюся говорити про молитву, ділюся власним досвідом чи тим, який почерпнув від інших. Ми можемо шукати різний досвід, щоб навчитися молитися. І це важливо, щоб ми підігрівали в собі цей дух, щоб знову й знову повертатися до Божої присутності.

Правдивим вчителем молитви є Бог

У цьому нам допомагають різноманітні молитви. Ми можемо застосовувати багато різних інструментів, які є в церкві. Та маємо затямити, що правдивим учителем молитви є Бог. Тому повинні звертатися: «Боже, навчи мене молитися».

Зі свого боку, ми маємо зробити все для того, щоб навчитися молитви, щоб пізнати молитву, розуміти, що є молитва. Однак, молитва ― це буття з Богом і навчити цього може лише Господь. Тому важливо приходити безпосередньо до джерела молитви і не боятися просити: «Боже, дай мені зрозуміти».

Бог завжди дасть відповідь

І це може відбутися в різний спосіб: може нам внутрішньо відкрити, як маємо молитися, може послати нам відповідну книжку чи науку… Бог завжди дасть відповідь та маємо про це просити.

Ми не можемо прийти до Бога без Бога. Маємо зробити все, що в нашій спроможності, але водночас повинні розуміти, що лише Господь є вчителем молитви.

За матеріалами офіційного youtube-каналу Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця та Дивенсвіту