«Богочоловік входить у нашу біду, щоб її обезсилити», — митрополит Борис Ґудзяк

8 квітня 2023

Проповідуючи у Страсну п’ятницю за григоріанським календарем, 7 квітня 2023 року, архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк закликав звернути усю свою увагу на Того, хто віддав Своє життя за нас, щоб віднайти у Ньому правдивий мир.

«Богочоловік входить у нашу біду, щоб її обезсилити», — митрополит Борис Ґудзяк

«Церква вже дві тисячі років споминає щось, що годі собі уявити. Наші стихири емоційно висловлюють цей подив і шок. Той, якому руку створив Сотворитель, цією рукою б’є Сотворителя по лиці. Господь Вседержитель дає себе у руки своєму творінню», — розпочав своє слово до молільників, зібраних поблизу плащаниці у катедральному храмі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у м. Філадельфії (штат Пенсильванія, США), архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк.

Далі владика зазначив, що на різних етапах свого життя, — у дитинстві, підлітковому, дорослому і старечому віці ми маємо різні питання і проблеми, ми маємо різні болі. Статистично, це є нормальним у житті усіх людей. Однак, також відбуваються надзвичайні події: землетруси, урагани, торнадо… Відбуваються зради, приходять смертельні недуги, а у найгіршому випадку буває війна. І у нас з’являється запитання: «Чому? Чому це так?»

«Господь у Святому Письмі, в історії спасіння нам пояснює. Однак, теоретичне слово не завжди до нас доходить. І тому Отець послав Свого Сина, який усе це прийняв на Себе. Людина з іменем Ісус, людина з матір’ю, людина з рідним селом, людина із професією — конкретна людина, але яка є також Богом. Богочоловік входить у нашу біду, щоб її обезсилити. Сьогодні ми відзначаємо саме цей вхід у наш гріх і нашу смерть», — ствердив проповідник.

Наприкінці ж свого слова митрополит Філадельфійський звернув увагу присутніх на те, що на наших іконографічних розп’яттях обличчя Христа є мирним ликом. За його словами, Христос знає, що Він є Сином Божим, Сином Отця. І це синівство Він передає нам, — ми його прийняли у Хрещенні. «Приступаючи до плащаниці, слухаючи ці пісні Богородиці у Єрусалимській Утрені, усвідомлюймо, що усе це для нас, усе це для мене. І це все дає мені звання, імення доньки та сина Божого. У цей драматичний день нехай увага до тієї драматичної Божої любові посилає у наші серця правдивий мир», — сказав на завершення архиєпископ Борис Ґудзяк.

Своє слово митрополит Борис традиційно виголосив українською та англійською мовами.

За матеріалами Служби комунікації Філадельфійської архиєпархії