Близько п’ятсот українських прочан помолилися перед мощами Святителя Миколая у м. Барі

8 грудня 2023

У неділю, 3 грудня, українські громади Апостольського екзархату в Італії здійснили традиційну прощу до базиліки Святого Миколая, що в м. Барі. Близько півтисячі прочан разом із духовними провідниками зібралися в базиліці, зведеній для зберігання мощів Святителя Миколая, перенесених із м. Мир Лікійських, щоби просити миру для України.

На початку богослужіння о. Теодосій Грень, ЧСВВ, протосинкел Апостольського екзархату в Італії, який очолив прощу, привітав усіх учасників паломництва: «Кожен із нас прибув сюди зі своїми проханнями до Господа, до Святого Миколая. Одне бажання сьогодні об’єднує нас; сьогодні цією спільною молитвою прохаймо Господа миру і не втомлюймося молитися за це! До цього прохання прошу додати й інше». Про це розповідає Відділ комунікацій Апостольського екзархату в Італії.

Отець Теодосій також відразу зазначив, що спільне моління мав очолити владика Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх для українців-католиків в Італії, та з причин захворювання і госпіталізації не зміг прибути. Тож ще одним важливим спільним молитовним проханням паломників прощі було оздоровлення їхнього екзарха. Учасників прощі привітав також о. Джованні Дістанте, ректор базиліки Святого Миколая.

Проща розпочалася Божественною Літургією, яку очолив о. д-р Теодосій Роман Грень у співслужінні з екзархальними священниками: канцлером о. д-ром Ігорем Галеєм, директором Карітасу о. д-ром Володимиром Медвідем (Каттоліка, Ріміні, Венеро), директором відділу Душпастирства молоді о. Святославом Титуляком (Латіна, Формія, Фрозіноне), директором Відділу соціальних комунікацій о. Ростиславом Гададою (Рієті, Л’Аквіла), протопресвітером Неаполітанського деканату о. Ігорем Стусом (Помпеї), о. Олегом Григорцем (Барі), о. Ігорем Горішним (Аверса), о. Любомиром Костюком (Рим), о. Іваном Борином (Салерно), о. Тарасом Зубом (Неаполь), о. Мар’яном Лемчуком (Капуа), о. Максимом Колодчаком (Нола), о. Василем Романюком (Форлі), о. Миколою Чаплюком (Авелліно), о. Романом Бринзеєм (Іск’я).

Під час своєї проповіді о. Теодосій наголосив на тому, що паломники прибули у це місце, щоби просити Святого Миколая: «Отче Миколаю, навчи нас такого радикального християнського життя, яке стане прикладом для інших». «Бо наші діти й внуки, дивлячись на нас, які не подаємо руки допомоги іншим, які байдужі до сироти чи вдови, біженців, що прибувають, потім беруть приклад з нас. Неважливо, хто є перед нами, адже перед нами є людина, яка терпить, тому ми повинні їй допомогти», — мовив отець.

Він закликав присутніх, виходячи з цього храму, поставити перед собою запитання: чи ми живемо святим життям? Адже «гріх — це завжди образа Бога, саме тому ми так потребуємо радикального християнства». За його словами, саме святий Миколай є прикладом щирого автентичного християнства, яке ми повинні плекати задля покликання бути святими.

Після богослужіння отець-протосинкел подякував душпастирям за те, що прибули на прощу. Натомість о. Олег Григорець, настоятель місцевої української громади в Барі, подякував священникам за те, що чисельно прибули зі своїми вірними.

Відтак в крипті базиліки паломники помолилися Акафіст до святого Миколая, під час якого приступили до мирування і приклалися до мощей чудотворця.