Блаженніший Святослав зустрівся із учасницями Надзвичайної Генеральної Капітули сестер служебниць

25 березня 2021

На запрошення с. Софії Лебедович, Генеральної Настоятельки Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, 23 березня 2021 року провів зустріч з сестрами служебницями, які проводять Надзвичайну Генеральну Капітулу онлайн на платформі Zoom.

Генеральна Настоятелька с. Софія Лебедович привітала Блаженнішого Святослава та подякувала за можливість цієї зустрічі, на якій зібрані сестри делегатки Згромадження з цілого світу. «Для нас це великий дар і знак Божого проводу та чування над нами. День 23 березня — це день народження нашої мучениці блаженної Тарсикії, день смерти нашої довголітньої Головної Настоятельки матері Вероніки Ґарґіль, яка провадила згромадженням 27 років у надзвичайно тяжких воєнних і повоєному часі, але також — це дуже важлива історична дата для цілої нашої церкви, бо в цей день Ви були вибрані нашим Синодом на Отця і Главу нашої Церкви. Благодаримо Господа за тих 10 літ відданого служіння у проводі нашої Церкви. Дякуємо Вам за жертовне служіння, і просимо Господа про силу з висот та здоров’я у тому нелегкому служінні… . Нехай Пресвята Богородиця провадить Вас своєю материнською рукою та покриває своїм Покровом!»

У свою чергу, Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, звернувся до учасниць капітули та відзначив, що сестри служебниці від початків являли материнське обличчя Церкви всюди, куди приходили служити нашим людям. Роль сестер служебниць є дуже велика. Гасло «Іти, де найбільша потреба» впродовж історії спонукало сестер направлятися туди, де народові було найтяжче. Через сестер там була і наша Церква, і Господь Бог, який простягав руки до свого народу. Блаженніший подякував сестрам: «Від себе особисто та всіх єпископів, священиків та всіх вірних складаю подяку за віддану працю для добра народу».

Відтак Предстоятель УГКЦ звернув увагу на тему Генеральної капітули: «Тема Капітули „Конституція — дороговказ до святості“ — це погляд у майбутнє. Ми дбаємо про дороговказ до святості — усучаснений. Є нові способи, як будувати спільноту, як будувати підносити, дбати про покликання, допомогти молодій дівчині зреалізувати своє покликання до богосвяченого життя. Конституція — це головний документ, який сестри мають в руках, коли складають вічні обіти».

Блаженніший пообіцяв, що буде супроводжувати сестер у молитві і підтримкою, увагою і присутністю. Бо хоча ми є в різних культурах, мовах, але об’єднані одною місією. Глава УГКЦ побажав плідності у нашому служінні. «Бог робить плідною людську душу і нашу працю. Ми працюємо, але Господь плодоносить. Господь хоче подарувати нам святість», — мовив Отець і Глава УГКЦ. Блаженіший заохотив бути сміливими, не боятися дискутувати, бути щирими та висловив сподівання, що Святий Дух, який є Духом єдності, буде провадити сестер у їхніх нарадах.

Генеральна Настоятелька подякувала Блаженнішому за слово підтримки і підбадьорення та свою подяку висловили сестри з кожної провінції: Сербії, Польщі. Словаччини, Канади, США, Бразилії та України.

На закінчення сестра Софія Лебедович, Генеральна настоятелька, подякувала Блаженнішому й за присвячений час та запевнила про молитву сестер в наміреннях Блаженнішого Святослава. «Нехай Блаженна Йосафата заступається перед Господом та випрошує для Вас та всієї нашої Церкви потрібних ласк», — промовила сестра Софія.

Вкінці зустрічі Блаженніший Святослав уділив учасницям своє Патріарше благословення.

За матеріалами Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії