Блаженніший Святослав завітав на урочисту академію вручення дипломів випускникам Івано-Франківського медуніверситету

30 червня 2024

У неділю, 30 червня, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав завітав на урочисту академію вручення дипломів випускникам Івано-Франківського національного медичного університету. Із Блаженнішим Святославом до студентів прийшов архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.

Блаженніший Святослав завітав на урочисту академію вручення дипломів випускникам Івано-Франківського медуніверситету

На початку урочистої події до присутніх у залі звернувся ректор університету п. Роман Яцишин, який найперше подякував Збройним силам України за можливість урочисто відзначати завершення навчання в університеті. Відтак він привітав випускників та зазначив, що сьогодні для магістрів є по-особливому трепетна мить. Вона є такою, тому що вони отримають диплом, і цим самим перегорнуть нову сторінку в дорослому житті, часом сповненому тривог, але завжди наповненому надією, любов’ю та врешті-решт — перемогою. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ із посиланням на Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.


Відтак ректор вищого навчального закладу урочисто відкрив академію. У цей час у залі лунав Державний Гімн України.

Тоді до присутніх промовляв Блаженніший Святослав, який привітав присутніх у залі, а в особливий спосіб — головних гостей заходу — випускників, які вже незабаром стануть лікарями.

«Повірте, вас дуже чекають. Я можу сказати вам це від українського народу, від ваших братів та сестер, які проживають у різних частинах нашої багатостраждальної України. Вас чекає українське військо. Вас чекають мільйони українців, які сьогодні переживають щораз зростаючу травму цієї жахливої війни», — констатував Предстоятель УГКЦ.


Він наголосив: «Ми сьогодні розуміємо, що наша здатність перемагати й остаточно перемогти залежить не тільки від кількості та якості наданої нам зброї, не тільки від нашого героїчного війська, перемога залежить від здатності пережити й вистояти у травмі, яку нам приносить війна. Тому вас так чекають. Вам Господь доручив особливу місію — торкати рани України. Тому пам’ятайте, що, доторкаючись до тіла зраненої людини, ви лікуєте не біологічний матеріал, ви торкаєте всецілу особу. Майте завжди цей цілісний погляд на людину, яка є єдністю душі, духа і тіла».

Відтак Блаженніший Святослав зазначив, що медицина постійно розвивається і тому потрібно продовжувати вчитися. «Нам би дуже хотілося, щоб наші лікарі завжди були сучасними, щоби вони не тільки володіли новітніми методами лікування, але робили їх доступними, щоб ми, ваші пацієнти, не мусили їхати лікуватися за кордон і шукати вас там. Будьте завжди сучасними й робіть доступними найкращі досягнення медичної науки можливими й для найбідніших», — закликав він.

Блаженніший Святослав побажав, щоб майбутні лікарі не лише лікували, а й зціляли. Роблячи це не тільки знаннями й силою людини, але силою благодаті Святого Духа: «Бажаю, щоб сьогоднішня подія була вдалим стартом для птиць високого польоту! До тієї глибини та височини сьогодні всіх вас запрошую ось цим Божим благословенням».

Після цього Патріарх уділив присутнім архиєрейське благословення.

Згодом до випускників та гостей заходу звернулася Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОВА, та Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська, які зазначили, що роль лікаря дуже вагома у всьому світі, а особливо — у країні, де йде війна. Очільники побажали присутнім якнайшвидшої перемоги та миру для України.

Насамкінець Блаженніший Святослав спільно із головою ОВА, міським головою Івано-Франківська та ректором університету вручили дипломи випускникам, які завершили навчання із відзнакою.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae