Блаженніший Святослав: Віднайти Бога, який є джерелом нашого життя і воскресінням в обставинах цієї пандемії

22 листопада 2020

Ми часто не розуміємо, які наслідки має гріх у нашому житті. Часом навіть не відчуваємо того болю, коли наше сумління є зачерствіле. Але є так важливо відкритися в повноті до тої Божої животворчої оздоровляючої сили, щоб дати можливість торкнутися нас. Таке переконання висловив Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, під час проповіді у 24-ту неділю по Зісланні Святого Духа.

Глава Церкви відзначив, що сьогодні ми перебуваємо в умовах карантину вихідного дня. Ми не можемо велелюдно збиратися в наших храмах. «Але можливо цим Христос хоче нас чогось навчити. Він нам каже, що є замало товпитися. Треба мати певний настрій віруючої людини, яка могла би дати Богові можливість нас торкнути», — сказав Предстоятель.

Віднайти Бога, який є джерелом нашого життя і воскресіння та джерелом нашого оздоровлення в обставинах цієї пандемії, є, за словами Глави Церкви, надзвичайно важливим.

«Тому, розмовляючи з органами державної влади, ми наголошуємо на тому, що навіть у таких обставинах віруюча людина має мати право і можливість зустрітися зі своїм Богом. Доступ до зцілення, доступ до священнослужителя, доступ до Святих Таїнств у церкві, що є якраз тим моментом, коли Христос торкається, має бути відкритим в умовах карантину для віруючої людини», — переконує Блаженніший Святослав.

На його думку, доступ до храмів держава має забезпечити так само, як забезпечує доступ до відкритих аптек.

«Тому що церковне і релігійне життя — це не тільки свята, велелюдні відправи і обряди. Це і можливість зближення між Богом і людиною, можливість Церкви виконувати свої душпастирські обов’язки супроводжуючи сучасну віруючу людину в сучасних обставинах її життя, щоб ця можливість дотику була відкрита сучасній людині», — сказав Глава УГКЦ.

Він також висловив запевнення про молитву за лікарів. «Слухаючи про Христа-лікаря сьогодні, ми особливо молимося за наших лікарів, щоб їхні руки перетворилися на життєдайну десницю; щоб через їхні знання і професійне служіння сам Господь Бог міг прийти до тих, хто його потребує, — до немічних, хворих, вмираючих; щоб Він подав цю життєдайну десницю, яка б допомогла відкрити можливість кожній людині для здоров’я, життя і воскресіння. Тому каже Христос: Не бійтеся!» — побажав Предстоятель.

Аудіозапис проповіді Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава на XIV Неділю по Зісланні Святого Духа

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ