Блаженніший Святослав у свято Собору Богородиці: Християнська родина — знак надії для України

27 грудня 2023

Перемога України буде тоді, коли молода українська сім’я не боятиметься народжувати дітей на рідній українській землі, коли ми з вами створимо в Україні простір життя, не дамо можливості сучасним ідеологіям, які воюють проти сім’ї і сімейних цінностей, заполонити серця молодих людей. І тут Пречиста Діва Марія є прикладом для кожної мами — не бійся сказати «так» життю твоєї дитини! Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді у свято Собору Пресвятої Богородиці, 26 грудня. Цього дня Глава Церкви звершив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Покрову Пресвятої Богородиці при монастирі сестер Пресвятої родини в Києві з нагоди празника їхнього згромадження.

«Ми продовжуємо сьогодні, у другий день Різдвяних свят, зближатися до новонародженого між нами в людському тілі Божого Сина, — розпочав проповідь Глава УГКЦ. — Нам, людям, потрібно часу, щоб усвідомити. Ми потребуємо часу, щоб щось досвідчити, щоб хтось чи щось став частиною нашого особистого досвіду, а навіть особистого життя. Нам потрібно часу, щоб Христос, який колись народився у Вифлеємі, став сьогодні частиною мого особистого життя, щоб ми з вами мали нагоду як велика християнська, церковна родина не тільки натішитися Спасителем, який є між нами, але й мати час, щоб висловити Йому нашу вдячність, любов — усе те, що називаємо нашою християнською молитвою». Про це розповідає Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель наголосив, що вдивляючись у таїнство воплочення вічного Бога в тіло, історію, а навіть у сльози і страждання людини, у другий день Різдвяних свят Церква запрошує нас поглянути на постать Пречистої Діви Марії у святі її Собору. За його словами, у цьому святі наче підсумовуються всі Богородичні свята цілого року.

Пригадавши зруйнований старозавітний Кивот Завіту, проповідник окремо звернув увагу на образ Богородиці, який дає книга Одкровення. «У книзі Одкровення ми бачимо, як Іван Богослов побачив Ковчег Завіту, втрачений у Старому Завіті, у постаті Пречистої Діви Марії. Він бачить відкриті небеса і там Кивот Завіту, яким є Жінка, зодягнена в сонце. У таїнстві Різдва ми бачимо Ісуса Христа, який спочиває на руках Пречистої Діви Марії», — сказав архиєрей.

Далі Патріарх вказав на ще одну істину, яку сьогодні відкриваємо: у теперішній культурі людина починає втрачати розуміння, що таке загальнолюдська цінність сім’ї, що таке сім’я, яке співжиття між людьми можна назвати сім’єю.

«Сучасна людина у світлі правди Різдва розкриває правду не тільки про Бога, а й про себе саму, зокрема про християнську сім’ю. Ми бачимо, що свого Сина в людському тілі Небесний Отець повіряє чоловікові й жінці — Йосифові й Марії. Наче каже нам, людям третього тисячоліття: подивіться, це правда про вас, про ваше сімейне щастя. Немає іншого благословенного Богом подружжя, як тільки те, що є вірною, плідною, нерозривною єдністю між чоловіком і жінкою, яке сам Христос підніс до гідності святого Таїнства», — ствердив Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав привітав сестер Пресвятої родини, які у свято Собору Пресвятої Богородиці святкують і свято свого згромадження. Він подякував їм за те, що в їхній київській обителі в дуже особливий спосіб розвивається душпастирство сім’ї.

«Сестри-монахині, які обрали навіть як назву своєї спільноти Пресвяту родину, начебто отримали від Господа Бога окрему місію — чувати не тільки над істиною правдою про християнське святе подружжя, але бути особливими учасниками опіки Церкви над потребуючою християнською родиною», — зазначив Глава УГКЦ.

«Ми сьогодні просимо Пречисту Діву Марію, новонародженого Спасителя, поблагословити українську сім’ю. Ми хочемо, щоб татусі й матері з діточками відчули, що мати-Церква хоче по-особливому опікуватися вами у страшних часах, які переживаємо. Бо християнська сім’я буде знаком надії для України», — запевнив Глава УГКЦ.