Блаженніший Святослав подякував Єпископській конференції Німеччини за підтримку та солідарність

12 вересня 2024

11 вересня 2024 року, в межах робочого візиту до Німеччини, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся з головою Єпископської конференції Німеччини владикою Ґеорґом Бетцінґом. Зустріч відбулася в Комісаріаті Німецької Єпископської конференції у Берліні.

У зустрічі взяли участь також владика Богдан Дзюрах, Апостольський екзарх для українців у Німеччині та Скандинавії, очільник Комісаріату прелат д-р Карл Юстен, пані доктор Гілліс, генеральна секретарка Німецької Єпископської конференції, пан Матіас Клоп, очільник Інформаційного департаменту, і пан Бюнер, очільник Департаменту зовнішніх відносин Єпископської конференції Німеччини. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Передовсім Блаженніший Святослав подякував владиці Бетцінґові за запрошення Комісаріату і за чудову організацію проведення «Свято-Михайлівського прийому», що відбувся 10 вересня.

Глава УГКЦ наголосив, що для нього було дуже важливо поділитися болями і стражданнями, а також надіями і сподіваннями українського народу. Окрім цього, він подякував за те, що йому надали таку унікальну нагоду для виступу.

Блаженніший Святослав також просив передати вітання всім єпископам, зокрема німецьких дієцезій, наголосивши на цінності візитів представників Католицької Церкви в Німеччині до України: «Такі візити є великим знаком надії і солідарності з Україною, з нашою Церквою».

«Ви своїми візитами укріпляєте нашу надію, і тому я відчував обов’язок взаємно віддячити вам і поділитися нашою надією з усіма вами, — зазначив Предстоятель. — Я дякую за цю можливість».

Відтак присутні обговорили питання душпастирської опіки вірних в Німеччині та необхідність укріплення структур УГКЦ на території Німеччини. Блаженніший Святослав докладно пояснив причини такої необхідності у світлі синодального рішення і прохання, скерованого до Святішого Отця про піднесення Апостольського екзерхату до статусу єпархії.

На завершення владика Бетцінґ подарував Блаженнішому Святославові пасхальну свічку як символ надії і знак солідарності з українським народом.