Блаженніший Святослав: «Коли ми шкодимо довкіллю, то забираємо майбутнє у наших дітей та в наступних поколінь»

30 липня 2019

«Важливо передусім не смітити, ніж прибирати. Українцям варто збагнути, що потрібно передати наступним поколінням значно краще і чистіше навколишнє середовище». На цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав під час зустрічі з молоддю у Зарваниці в суботу, 13 липня 2019 року, відповідаючи на питання: як УГКЦ може краще працювати в сфері екології?

«Коли ми говоримо про екологію та відповідальність за довкілля, то ми повинні зрозуміти, що ми справді живемо у країні, яка у кожній своїй частині є на межі нової екологічної катастрофи. Ми — країна, яка пережила Чорнобиль. І ще до кінця наслідки цього лиха — неподолані, тобто хто як не українці мали би відчувати наскільки земля, на якій ми живемо, є зранена. Ми несемо відповідальність за землю, на якій ми живемо, за повітря, яким ми дихаємо, за ті ліси, які дають нам можливість вільно і широко дихати», — зазначив Предстоятель.

І згодом додав: «До речі в Катехизмі УГКЦ „Христос — наша Пасха“ ми говоримо про гріх проти довкілля: хто нищить довкілля — грішить, а також повинен сповідатися у сумління з того гріха. Ми часом не розуміємо, що коли ми шкодимо довкіллю, то забираємо майбутнє у наших дітей та в наступних поколіннях. У нашій Церкві ми кожного року святкуємо особливий день — День Бога-Творця, який відзначаємо першого вересня за григоріанським календарем і 14 вересня — за юліанським. Згідно церковного календаря — це є початок нового церковного року. Адже не для всіх є очевидно те, що світ, у якому ми живемо, є створений Богом. І коли ми хочемо бути християнами і бажаємо шанувати Бога, то ми мусимо шанувати те, що Він сотворив».

За словами Блаженнішого Святослава, в УГКЦ є чимало екологічних ініціатив. Саме тому він закликав усі молодіжні організації, рухи і парафіяльні спільноти бодай раз у рік робити екологічну акцію, челендж.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ