Блаженніший Святослав: «Для того, щоб бути справжнім — треба бажати великого»

21 січня 2020

20 січня 2020 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в програмі «Відкрита Церква» із запрошеним ведучим Віталієм Гайдукевичем роздумував над питанням про сенс людського існування.

Блаженніший Святослав: «Для того, щоб бути справжнім — треба бажати великого»

Зокрема, Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви мовив: «Свого часу патріарх Йосип Сліпий, який був 18 років у сталінських таборах, який бачив людину у найдраматичніших обставинах, коли він переїхав до т. зв. „вільного світу“, звернувся до світової громади з таким гаслом: „Великого бажайте!“. Бо намір людини, бажання, ціль, яку вона перед собою ставить є дуже важливими. Для того, щоб бути справжнім і ставати кращим треба бажати великого і не розмінюватися на дрібниці. Очевидно, що довкола нас є дуже багато другорядних речей. Вміння відрізняти основне від другорядного, належить до того мистецтва бути щасливим. Відчути, що є справжнім і великим і цьому великому підпорядковувати всі інші свої прагнення і наміри».

За словами Блаженнішого Святослава, це велике прагнення людини ми часто називаємо мрією. «Ми часто говоримо про мрію. Що ми маємо на увазі, коли кажемо: „Ось це моя мрія“? Мрія завжди має бути великою. Та людина, яка не мріє про велике, розмінює своє життя на дрібниці. Тому спитаймо себе: „А чого я справді прагну?“, „Що є те велике, що захоплює моє життя?“, „Що може зробити великим мене, мій народ, мою країну?“. На це питання справді кожен має собі сам дати відповідь. Однак, є така одна славна фраза св. Августина, який знову ж таки говорить про те, що людина сотворена для великого. Він говорить: „Боже, Ти сотворив мене для себе і неспокійне моє серце, поки не спочине в Тобі!“. З духовної точки зору, поки людина не зрозуміє, що зможе себе вповні зреалізувати, тільки коли поставить перед собою вічну мету, коли вона у своєму житті буде втілювати вічні ідеали добра, краси, істини, тоді вона буде ставати великою», — зазначив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви.

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»