Благодійний фонд «Шпиталь Шептицького» започатковує реабілітаційну програму для постковідних пацієнтів COVчег
У Шпиталі Шептицького з’явилася нова послуга — реабілітація постковідних пацієнтів, де кожен хворий отримає консультацію фахівця з формуванням індивідуального плану обстеження і реабілітації.
Головна мета реабілітаційної програми — це нормалізація роботи всього організму, відновлення фізичної активності, усунення проблем зі сном, стресом, емоційним переживанням, що пов’язані з перенесеним захворюванням.
«У нашій клініці здійснюється комплексний підхід до лікування, відновлення кожного пацієнта. Фахівці різних спеціальностей — терапевти, фізичні реабілітологи, психотерапевти, кардіологи, неврологи, пульмонолог працюватимуть спільно, щоб контролювати перебіг процесу відновлення, запобігти розвитку ускладнень, вчасно виявити і пролікувати супутні хвороби», — запевняють у Шпиталі.
Тривалість, частота диспансерного спостереження — від 6 до 24 місяців з кратністю в 1, 3, 6 і 12 місяців — це залежить від стану пацієнта. Докладний план реабілітації складатиме лікар після первинної консультації.
Коронавірусна інфекція порушує газообмін у легенях, кисневотранспортну функцію органів кровообігу і серцево-судинної системи. Процес їх відновлення тривалий, вимагає багато зусиль. Все залежить від вихідного стану здоров’я пацієнта та ступеня тяжкості захворювання.
Як кажуть фахівці медичного закладу, компенсація втрачених функцій відбувається безперервно з перших днів захворювання під контролем лабораторних, інструментальних методів дослідження. При легкому або безсимптомному перебігу інфекції відновлення займає два-три місяці, а при більш важкому процесі — більше року. При своєчасній корекції і регулярному спостереженні, хворобу можна взяти під контроль, уникнути несприятливого перебігу.
Детальна інформація про реабілітаційну програму для постCOVIDних пацієнтів COVчег — за посиланням: http://spital.org.ua/hospital/viddilennia-reabilitatsii-postkovidnyh-patsiientiv
За матеріалами Шпиталю ШептицькогоПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ