Архиєпископ Борис Ґудзяк виступив у Гарвардському університеті з лекцією про російську війну проти України
У четвер, 27 березня, архиєпископ Борис Ґудзяк, прочитав лекцію у Гарварді на тему «Що найважливіше у війні Росії проти України?» Захід, який організував Гарвардський католицький форум і транслювали в прямому ефірі, розглядав гуманітарні, геополітичні та духовні аспекти війни.

У своїй промові митрополит Ґудзяк підкреслив, що корінь агресії Росії проти України полягає в неоімперіалістичному колоніалізмі. Він пояснив, як, на відміну від інших історичних імперій, які втратили свої колонії й переосмислили своє минуле, Російська імперія трансформувалася в Радянський Союз, а згодом — у Російську Федерацію, зберігаючи й навіть розширюючи свою колоніальну свідомість. Він також виокремив роль ідеології «русского міра», яка живить ці неоімперіалістичні амбіції й активно пропагується Російською Православною Церквою. Згадуючи проповідь патріарха Кирила в березні 2022 року, в якій він використовував риторику, схожу на джихадистську, архиєпископ підкреслив релігійний вимір війни. Про це розповідає Служба комунікації Філадельфійської архиєпархії.
Митрополит Борис також торкнувся питання релігійних переслідувань на окупованих Росією територіях, заявивши: «Усі релігійні громади, які не підтримують Росію і війну, зазнають серйозних переслідувань. Це стосується українських православних і католиків, баптистів, п’ятидесятників, євреїв і мусульман».
Під час сесії запитань і відповідей учасники цікавилися відносинами між Українською Греко-Католицькою Церквою та Православною Церквою України, можливістю змін у Росії та перспективами для досягнення тривалого миру. Архиєпископ також поділився спогадами про свій час у Гарварді, де він здобув ступінь доктора історії. Він закликав американських католиків виступити за справедливість, сказавши: «Не бійтеся робити свою справу. Ставайте на бік правди, і тоді правда переможе».
У межах свого дводенного візиту до Бостона архиєпископ Ґудзяк зустрівся з високопреосвященним Річардом Геннінгом, архиєпископом Бостона, та взяв участь у Літургії Предосвячених Дарів у мелхітській церкві в разом із єпископами Франсуа Бейруті з Мелхітської Католицької Єпархії Ньютона та Мікаелем Мурадяном з Вірменської Католицької Єпархії Пресвятої Богородиці Нараг. Також він провів зустріч із керівництвом та науковцями Українського наукового інституту Гарвардського університету.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ