Відеоматеріали
Глава УГКЦ у 153-й тиждень війни: Обов’язок нашої Церкви — підтримувати наших військовополонених
Мир і злагода між християнами є запорукою стійкості українського народу. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму традиційному воєнному відеозверненні у 153-й тиждень з моменту повномасштабного вторгнення російських окупантів на нашу мирну українську землю.
Глава УГКЦ: «Вічний скарб неба є в серці того, хто вірує»
«Просімо Господа Бога, щоб дав нам радість від того, щоби прийняти дар Його любові. Відкриймо той скарб, який уже носимо в собі. Усвідомимо, що ми є народом-богоносцем. І цього Бога, який живе в серці українців, ніхто в нас не може забрати». Цими словами звернувся до вірних Отець і Глава УГКЦ під час проповіді у 30-ту неділю після Зіслання Святого Духа.
«Особливий час милосердя і благодаті»: в ефірі «Живого телебачення» говорили про Ювілейний рік
16 січня 2025 року гості програми «Відкрита Церква», що виходить в етері «Живого телебачення», — о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, протосинкел Апостольського екзархату в Італії і заступник голови Комітету Ювілейного 2025 року, та о. Віталій Храбатин, референт Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, говорили про історію і практичне значення ювілейних років. Пропонуємо Вам основні тези цього ефіру.
У Патріаршому соборі відбувся міжконфесійний Молебень за єдність християн
18 січня в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві відбувся міжконфесійний Молебень за єдність християн. Цей молебень розпочав Тиждень екуменічних молитов, який цьогоріч проходить під гаслом «Кожен, хто живе та хто вірує в Мене, повіки не вмре. Чи ти віруєш в це?» (Ів. 11, 26).
На прикладі розбитої вази: в оргкомітеті Ювілейного року пояснили, що таке повний відпуст
«Ювілейний рік — це особливий час, коли Церква робить нам, християнам, дуже важливий дарунок. І цей дарунок — можливість отримати повний відпуст, тобто прощення дочасних кар за гріхи», — зазначив о. Теодосій Грень, заступник голови Оргкомітету Ювілейного року в УГКЦ, у програмі «Відкрита Церква» на «Живому телебаченні».
Папа: чи почуваємося любленими Богом, а чи Він здається нам далеким?
У свято Хрещення Господнього Папа Франциск нагадав про важливість памʼятати про дату свого хрещення, що є днем народження у Святому Дусі.
Папа Франциск охрестив Соломію Марію — донечку українки і швейцарця
Згідно зі звичаєм, у свято Господнього Хрещення Папа охрестив немовлят, які протягом року народилися в сім’ях ватиканських працівників.
«Покайтеся, бо Царство Небесне близько»: проповідь Блаженнішого Святослава у неділю після Богоявлення
Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, у цій проповіді запрошує нас замислитися над важливістю Божого слова у нашому житті. За його словами, воно є джерелом світла, яке просвітлює кожну людину та веде до єдності з Богом. Боже Слово не лише розкриває істину, але й стає живим, дієвим і здатним змінювати серце людини.
«Ми всі стали іншими, тепер завдання — стати кращими», — Блаженніший Святослав
Про те, як повномасштабна війна змінила українських вірян, стосунки з українською владою, Папою Франциском та ПЦУ, загрози від московського православ’я та новий календар — у великому інтерв’ю РБК-Україна розповів Глава Української Греко-Католицької Церкви, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, Блаженнійший Святослав.
Глава УГКЦ у 152-й тиждень повномасштабної війни закликав світову спільноту не заспокоювати зло РФ, яке вражає уми людей
Хочемо, щоб в усьому світі почули голос України, що не варто переконувати наш народ у необхідності торгувати нашими територіями. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 152-й тиждень від початку повномасштабного вторгнення російського окупанта на мирну українську землю.
Глава УГКЦ у неділю після Богоявлення: «Нехай сила Божого слова стане силою незламної, переможної України»
У неділю після Богоявлення і неділю Божого слова, 12 січня 2025 року, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну Літургію в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві. Із ним співслужили єпископ Курії Верховного Архиєпископа Степан Сус та єпископ-помічник Київської архиєпархії Андрій Хім’як. Під час Літургії Патріарх закликав вірних до щоденного читання Святого Письма і молитви з ним.
Владика Давид Мотюк: Різдво Господнє. Від життя до смерті і до життя вічного
Яким чином між собою пов’язані події Рождества Христового та Його на третій день Воскресіння? «Різдво нашого Господа, Його смерть і воскресіння. Одна і та ж історія?» Про це запитує владика Давид Мотюк, єпископ Едмонтонської єпархії, у черговому духовному роздумі із серії «Молитва з іконами. Вікна в небо: зростаючи у нашій дружбі з Христом».