Звернення Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я з нагоди Дня хворого

22 травня 2021

У четверту неділю після Воскресіння Христового — Неділю розслабленого Українська Греко-Католицька Церква молитовно відзначає День хворого. З цієї нагоди Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я пропонує своє Звернення та прохання для єктенії.

Звернення Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я з нагоди Дня хворого

ЗВЕРНЕННЯ

з нагоди Дня хворого

Згідно з Постановою Позачергового Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, від 16 січня 2006 року, в Неділю Розслабленого цьогоріч уже в п’ятнадцятий раз Українська Греко-Католицька Церква в Україні особливими молитвами прагне огорнути всіх тих, хто тимчасово чи впродовж цілого свого життя потерпає від тих чи інших недуг.

В читанні Недільного Євангелія та уривка з Діянь свв. Апостолів, пригадуючи випадок чудесного оздоровлення Ісусом розслабленого в притворі єрусалимської Овечої купелі та зцілення-воскресіння Петром Енея і Тавити, добачаємо присутність двох надзвичайно важливих елементів-вимірів, які повинні б характеризувати усе наше християнське життєпровадження в спільноті Вселенської Христової Церкви.

Перший із них стосується готовності допомогти ближньому в його нерідко трагічній і багатостраждальній життєвій потребі, а другий полягає у тому, що для успішності такої нашої ініціативи ми всі живо і безальтернативно потребуємо дієвого долучення Самого Бога.

І справді, у світі після Воплочення ніхто не може більше сказати: «Не маю чоловіка, який би»… допоміг мені у моєму скрутному становищі», — а в дійсності Воскреслого Христа і серед дії Святого Духа ніхто із нас не мав би відчувати себе перешкодженим у тому, щоби і словом і ділом знову здвигнути, знову підняти, знову надихнути того, хто відчуває себе геть розчавленим під тягарем життя.

Здається, що серед застрашливих хвиль світової пандемії коронавірусу всі ми, віруючі у спасенний Божий Промисел, отримали прекрасну нагоду відчитати цю жахливу дійсність як знак-заклик до активної дії взаємної підтримки і щирої допомоги одне одному.

Тож нехай молитвою цілої нашої Церкви і силою Всемогутнього Бога Отця в ім’я Господа нашого Ісуса Христа всюдисущим діянням Святого Духа будуть погамовані болісті душ і тіл многоти тих, хто тяжко страждає, нехай вони піднімуться з ложа недуги, щоби повносилими славити їм Бога — Єдиного, Хто є здатним появити свою славу навіть серед найбільшої людської немочі!

Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я

Виголоси на ектенії:

Іще молимось Тобі, Творче наш і Дателю й Підтримувачу нашого життя, щоби Ти зглянувся милостиво на нашу молитву і подав дав зцілення всім тим, які важко страждають від різнорідних духовних і тілесних немочей, привернув їм здоров’я і дав радість їхньому серцю для прослави Твого святого Імені, молимось Тобі: вислухай нас і помилуй!

Знову звертаємось до Тебе, відвічних тайн Провидцю і Устроїтелю нашого спасіння, злагідни страждання кожного з тих, що їх дорога спасіння лежить через довготерпеливе несення хреста власної пожиттєвої недуги, призри на них світлом Твого осяйного Лиця і відкрий їм розуміння незбагненних Твоїх задумів, щоби могли вони бути утішені величчю Твого промислу, молимось Тобі: скоро вислухай і милостиво помилуй!