«Зробімо разом усе, щоби цей Великдень був радісний», — Глава УГКЦ розповів про правила святкування цьогорічного Великодня

27 квітня 2021

Дуже прошу: перевірте стан власного здоров’я, йдучи до храму. Якщо ви відчуваєте недомагання, підвищену температуру, ознаки застуди або належите до групи ризику, подумайте про те, що, можливо, краще залишитися вдома і молитися з нами наживо онлайн. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні до вірних з приводу святкування цьогорічних Великодніх свят.

Цього року ми вкотре святкуватимемо світлий празник, який називаємо Великим днем — Великоднем, Святом Пасхи Христової, в умовах карантину, в умовах обмежень через поширення новітньої смертоносної коронавірусної хвороби.

«Для того щоб ми це свято пережили радісно, усіх закликаю проявити відповідальність. Будьмо відповідальними за власне здоров’я і здоров’я своїх ближніх, сусідів, членів вашої парафії, за здоров’я ваших рідних і близьких», — сказав Глава Церкви.

Блаженніший Святослав зазначив, що цього року Великдень святкуватимемо так, як і торік. «Служитимемо наші пасхальні богослужіння, транслюватимемо наживо онлайн усі пасхальні великодні відправи. Як і минулого року, дамо можливість освячувати пасхальні кошики онлайн для тих, хто відчуває у сумлінні обов’язок на ці свята залишитися вдома», — повідомив Предстоятель УГКЦ.

Церква, наголосив він, зробить усе, щоб храми, монастирі, парафії були безпечним для здоров’я парафіян місцем. Блаженніший Святослав дуже просить усіх дотримуватися вимог, які встановлюють у різних частинах України компетентні органи державної влади.

За його словами, Церква створить можливість брати участь у пасхальних богослужіннях надворі. Усі освячення, зокрема великодніх кошиків, здійснюватимуться тільки надворі.

«Дуже прошу: навіть якщо ви маєте можливість молитися у храмі, приходьте у відповідних захисних масках, зберігайте соціальну дистанцію та дезінфікуйте руки. Зробімо разом усе, щоб цей Великдень був радісний. Зробімо все, аби весь пасхальний час Україна раділа», — закликав духовний лідер.

Блаженніший Святослав висловив сподівання на співпрацю та свідомість вірних, відповідальність та чисте християнське сумління.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ