Започатковано кампанію «Всі літні люди — твої дідусі й бабусі»

28 липня 2020

Ізоляцію людей похилого віку також можна подолати, дотримуючись санітарних правил запобігання проширенню Covid-19. Таке переконання надихнуло Дикастерію у справах мирян, сім’ї та захисту життя започаткувати кампанію «Всі літні люди — твої дідусі й бабусі», закликаючи молодь проявляти увагу до літніх самотніх людей у своїх кварталах та на парафіях.

Започатковано кампанію «Всі літні люди — твої дідусі й бабусі»

Від пандемії найбільше постраждали люди похилого віку, послабилися і без того слабкі зв’язки між поколіннями, але дотримуватися правил санітарної безпеки не означає прирікати людей на самотність та відкинення. Саме тому, черпаючи натхнення зі слів Папи Франциска, які він промовив після молитви «Ангел Господній» у неділю, 27 липня 2020 року, Дикастерія у справах мирян, сім’ї та захисту життя започаткувала кампанію під назвою «Всі літні люди — твої дідусі й бабусі», з метою закликати молодих людей з усього світу проявити великодушність до людей похилого віку, які відчувають себе самотніми.

Як зазначається в комюніке Дикастерії, опублікованому з цієї нагоди в понеділок, 27 липня 2020 року, останніми місяцями, багато єпископських конференцій, асоціацій та окремих вірних виявили «креативність любові», доносячи до людей похилого віку близькість церковної спільноти. Молоді люди телефонували їм, зв’язувалися з ними через соціальні мережі, співали під вікнами пансіонатів, аби розвіяти самотність багатьох людей, яких пандемія змусила перебувати на ізоляції вдома, або в будинках для похилих віком людей.

Організатори кампанії запрошують молодь, дотримуючись усіх правил санітарної безпеки, що діють в різних країнах, прислухатися до заклику Папи Франциска і «надіслати обійми», тобто проявити увагу до найбільш самотніх літніх людей у власному кварталі чи на парафії. Це можна зробити через телефонний чи відео-дзвінок, або коротке письмове послання. Там, де правила санітарної безпеки дозволяють, вони закликають молодь особисто відвідати самотніх літніх людей. Про найпромовистіші молодіжні ініціативи розповідатимуть в соціальних мережах Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя.

За матеріалами VaticanNews