«Ви мене навчили любити Схід»: владика Максим Рябуха під час візитації на Дніпропетровщину

9 лютого 2023

4 та 5 лютого єпископ-помічник Донецького екзархату Максим Рябуха здійснив душпастирський візит до трьох парафій на Дніпропетровщині.

Парафія Різдва Пресвятої Богородиці (м. Першотравенськ)

4 лютого єпископ-помічник Максим відвідав вірних у м. Першотравенську, що на Дніпропетровщині. З вітальним короваєм і радістю, парафіяни з парохом о. Ярославом Швачуком зустріли нововисвяченого владику перед входом до каплиці. Архиєрейську Божественну Літургію із владикою співслужили о. Ярослав Швачук та о. Тарас Сало. Про це розповідає пресслужба Донецького екзархату УГКЦ.

На закінчення Божественної Літургії владика Максим подякував о. Ярославу за духовну опіку над вірними та за його невтомну працю. Опісля відбулося мировання, а також освячення благодійної їдальні та катехитичного центру. Як зазначив о. Ярослав, в благодійній їдальні двічі на тиждень годують близько 40–50 людей. По допомогу звертаються як переселенці, так і всі потребуючі.

Парафія Преображення Господнього (м. Кам’янське)

Наступного дня, 5 лютого, владика Максим прибув із візитом до м. Кам’янське, де служить о. Ігор Пагулич на парафії Преображення Господнього. Разом з ним приїхали о. Роман Вовк, економ екзархату, та Зіта Воробйова, голова Катехитичної комісії екзархату. Опісля вітального слова з хлібом та сіллю, розпочалася Божественна Літургія. Співслужили також о. Ігор Пагулич, о. Олександр Варницький та о. Роман Вовк.

«Господь, дивлячись на кожного із нас, хоче поділитися скарбами свого серця. Він постійно кличе нас: „Ходіть на Службу, зустрінемося і скажу вам ще щось неймовірно цінного і важливого“. Дивлячись сьогодні на Христа, який крокує стежками Святої землі, ми точно знаємо, що Бог, якого ми любимо і знаємо, не сидить на місці. Він постійно шукає кожного», — зазначив владика Максим в своїй проповіді.

По завершенні Літургії, о. Ігор наочно показав владиці Максиму та гостям процес будови храму, діяльність катехитичної школи та «Карітасу. Кам’янське» при парафії. В підвальному приміщенні храму активно працює понад 30 працівників «Карітас. Кам’янське», які кожен робочий день розпочинають з молитви Богу. Там ж, щонеділі в 3 групах, відбуваються катехитичні заняття для дітей різного віку, які прагнуть пізнати життя з Богом.

Парафія Покрова Пресвятої Богородиці (м. Верхньодніпровськ)

Радо приймало в себе в гостях єпископа-помічника Максима парафія Покрови Пресвятої Богородиці, що в місті Верхньодніпровськ. Владика звершив Архиєрейську Божественну Літургію спільно з о. Сергієм Безкутським. У своїй проповіді владика Максим, розважаючи над Євангельським уривком, з теплом пригадав свої перші відвідини цієї парафії у 2011–13 роках.

Після духовної частини для парафіян заколядували семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, які приїхали разом з владикою Максимом. А згодом всі зібралися на спільний обід, під час якого мали чудову нагоду поспілкуватися з єпископом.