«Ви є друзями Бога»: у Румунії другий день триває зустріч східних католицьких єпископів

18 вересня 2024

Другий день Зустрічі європейських східних католицьких єпископів в Ораді розпочався Євхаристійним богослужінням у катедральному соборі Святого Миколая в Ораді, яке очолив владика Вергілій Берча, греко-католицький єпископ Ораді, у співслужінні з кардиналом Клаудіо Ґуджеротті, Префектом Дикастерії для Східних Церков, та іншими єпископами і священниками Орадійської єпархії.

«Ви є друзями Бога, друзями Ісуса», — сказав єпископ Ораді, звертаючись до учнів греко-католицької гімназії «Юліу Маніу» м. Орадя, які взяли участь у Святій Месі, та присутніх вірних. «Дуже важливо пам’ятати, що ви, присутні тут єпископи, ваші вчителі та ваші батьки — всі ми є Божими друзями, а Ісус є нашим другом. Коли ми це розуміємо, ми справді щасливі, що можемо жити з Ним». Про це повідомляє Греко-Католицька єпархія Ораді у Румунії.

Подякувавши всім за присутність на Євхаристійному святкуванні у такій великій кількості, єпископ Вергілій Берча також висловив радість від присутності в катедральному соборі Святого Миколая м. Орадя кардинала Клаудіо Ґуджеротті, префекта Дикастерії для Східних Церков, який передав благословення від Святішого Отця Папи Франциска, монс. Джамп’єро Глодера, Апостольського Нунція в Румунії та Республіці Молдова, Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави Української Греко-Католицької Церкви, та всіх інших східноєвропейських єпископів, присутніх в ці дні в Орадя. «Дякую за те, що ми справді об’єднані в молитві, щоби залишатися Божими друзями. Тож нехай Господь і Пресвята Богородиця допомагають нам», — мовив він.

На завершення кардинал Клаудіо Ґуджеротті звернувся до студентів та всіх присутніх із заключним словом, подякувавши насамперед владиці Вергілію за організацію заходу: «Таке велике зібрання єпископів часто важко побачити, тому я закликаю вас добре запам’ятати цей момент. Однак найважливішою є не наша барвиста присутність, а присутність вашого друга — Ісуса», — наголосив владика, продовжуючи Євангеліє дня, щоб нагадати, що Ісус є нашим другом, а це друг, який ніколи не зраджує, Ісус ніколи не метушиться, ніколи не жартує, щоб нас деморалізувати. Навпаки, коли ми падаємо на землю, Він приходить і піднімає нас.

День продовжився першою конференцією та дискусійними сесіями Східних католицьких єпископів Європи на тему: «Відносини між єпископами та священниками — братерство та людяність. Синод про синодальність». Завершився другий день зустрічі в Державному театрі Орадя, де для учасників відбувся вокально-симфонічний концерт «Kyrie Eleison».

Фото: Eugen Ivut