Всеукраїнську прощу до Крилоса очолить Блаженніший Святослав

20 липня 2019

3–4 серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої покровительки Галицького краю в селі Крилос (Давній Галич), яку очолить Блаженіший Святослав, Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви.

Всеукраїнську прощу до Крилоса очолить Блаженніший Святослав

Дана проща присвячена 30-річчю виходу Української Греко-Католицької Церкви з Підпілля, повідомляє Типовий Франківськ.

Рівно 30 років тому зусиллями світочів катакомбної Церкви вдалося зробити, здавалося, неможливе — Українська Греко-Католицька Церква отримала право вільно та привселюдно здійснювати свою діяльність. Важливим кроком для цього стала безпрецедентна акція голодування греко-католиків на Арбаті в Москві. Її розпочали єпископи Павло Василик, Софрон Дмитерко, Филимон Курчаба, а також наш нинішній митрополит, а тоді — о. Володимир Війтишин в приміщенні Верховної Ради СРСР 18 травня 1989 року. Пізніше до акції долучилися духовенство й миряни, котрі змінювали одні одних протягом п’яти місяців. Голодування викликало великий резонанс у Радянському Союзі й у світі.

З огляду на внутрішній та зовнішній тиск радянська влада була змушена визнати права Української Греко-Католицької Церкви, і 28 листопада 1989 року (перед зустріччю Івана Павла ІІ з Михайлом Горбачовим 1 грудня 1989 року) вийшла заява Ради у справах релігій при Раді міністрів УРСР, згідно з якою греко-католики отримували право на заснування й реєстрацію громад, користуючись «усіма правами, встановленими законом для релігійних об’єднань в УРСР».

Сьогодні, коли живемо у вільній Україні, маємо вільну Церкву, маємо подякувати Господеві за цей безцінний дар. Таку можливість будуть мати всі охочі впродовж двох днів — 3 та 4 серпня на княжій горі, що в Крилосі. Разом із нашим Блаженнішим Святославом кожен зможе помолитися та випросити у Всевишнього всіх необхідних ласк перед чудотворною іконою Матері Божої покровительки Галицького краю.

Час прощі – це час, коли можна обдумати все життя, зупинитися, відчути спокій, через втому фізичну отримати духовної сили. Відкинути матеріальні справи хоч на ті кілька днів прощі – це віднайти в собі сили для боротьби за власну душу.

На цьогорічній прощі до Крилоса запланований традиційний піший хід паломників з Івано-Франківська, Калуша, Бурштина, а також виїзд колони велосипедистів із Голині. В усіх цих містах у суботу, 3 серпня, о 08:00 год., одночасно розпочнеться Божественна Літургія та благословення прочан у дорогу.

Серед заходів цьогорічної прощі запланований перегляд документальної стрічки «Ті, що вірні», насичена молитовна програма з нічними чуваннями, які проводитимуть семінаристи, та цікава мистецько-євангелізаційна програма, яку вже підготувала Молодіжна комісія.

Окрім того, для блага вірних, які прибудь на прощу, більше сотні священників Івано-Франківської архиєпархії будуть сповідати.

Кульмінаційним моментом молінь стане Архиєрейська Божественна Літургія, яку у неділю о 9:00 год. відслужить Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

За матеріалами інтернет-видання «Типовий Франківськ» та Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ