«Все в житті стане на свої місця»: єпископ Венедикт Алексійчук пояснив, що означає безперервно молитися
Молитва — це пам’ять про Бога, перебування в присутності Божій, тому що частіше ми стаємо на молитву, то більше все прояснюватиметься у нашому житті. Про те, що таке безперервна молитва, пороздумував у відео на своєму ютуб-каналі єпископ Чиказької єпархії Святого Миколая УГКЦ Венедикт Алексійчук.
«Апостол Павло у першому посланні до солунян каже, щоб ми безперервно молилися. Вказує солунянам на те, щоб вони постійно перебували в молитві. В нас виникає питання: як це — „безперервно“? Тому декількома штрихами хотів би пригадати, що ця традиція безперервної молитви існувала ще в глибокій древності у вибраному народі», — зазначив владика Венедикт, як повідомляє пресслужба релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова».
Коріння постійної молитви, зауважив єпископ, у розумінні того, як через молитву можна переживати Божу присутність і черпати з неї.
Коли людина виконує матеріальні справи, вона сама матеріалізується. Наприклад, дуже важко молитися ввечері, коли протягом цілого дня переймався різними клопотами та працею. Натомість дуже легко жити і приймати рішення після сповіді, Причастя, перебування в храмі. Тому люди розбивали день на молитву в різних площинах — до прикладу, вранці, в обід, увечері. В єврейській традиції молилися набагато частіше — це запозичили й християни, зокрема в перших віках християнства активно практикувалося моління I, III, VI, IX часів, вечірні, повечір’я, північної, утрені тощо. Така практика збереглася в монашестві.
«Молилися щонайменше вісім годин в добу. Чому? Щоби в ці миті життя знову зустрічатися з Богом. А чим частіше ти зустрічаєшся з Богом, тим тобі в житті все прояснюється. Бо для нас є проблеми, труднощі, клопоти, кризи — а в Бога є рішення на все. Тому коли апостол каже „безперервно моліться“, це значить — частіше ставаймо на молитву. І слово „безперервно“ означає, що коли ти помолився, цей запас пам’яті про Бога (бо молитва — це пам’ять про Бога, це перебування в присутності Божій) в тобі лишається», — підкреслив владика Венедикт.
Тому кожен вірний може виробити житті свою власну «безперервну молитву» — наприклад, щогодини молитися «Отче наш» або що три години — якусь довшу чи коротшу молитву. Це буде особистим способом повертатися пам’яттю у присутність Божу.
«Кожен має вибрати свій ритм повернення до Господа. Але чим більше будемо ми з Богом, тим більше все в житті буде вияснюватись. Святий Августин про це сказав неймовірно: „Коли Бог на першому місці, все — на своїх місцях“. Господь сказав: „Шукайте перше Царства Небесного, а все інше вам додасться“ (Мт. 6, 33). Тому пильнуймо молитву. Чим частіше зустрічаймося на молитві в Господі. І все в житті стане на свої місця», — наголосив владика Венедикт.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ