Владики УГКЦ взяли участь у 77-мій Загальній асамблеї Єпископської Конференції Італії

25 травня 2023

З 22 до 25 травня у Ватикані триває 77-ма Загальна асамблея Єпископської Конференції Італії. 22 травня в Новій залі Синоду єпископів у Ватикані робочі зустрічі на тему «Слухати те, що Дух говорить Церквам. Кроки до розпізнавання» відкрив Папа Франциск.

Зустріч з Понтифіком була позначена трьохгодинним діалогом з єпископами на тему викликів сучасного суспільства, серед яких: мир, фінанси, довкілля, ідеології, служіння єпископів і священиків, милосердя до бідних і біженців.

Запитання та відповіді

Розмова розпочалася заздалегідь з моменту спільної молитви та привітання Папи єпископів, постраждалих від буревію регіонів в Емілії-Романьї. Вся зустріч за зачиненими дверима, як це прийнято в таких випадках, перемежовувалася запитаннями (близько п’ятнадцяти в другій половині дня) та відповідями на них. Серед головних тем, як повідомили деякі єпископи в кулуарах зустрічі, занепад покликань, семінарії та їхнє можливе злиття. Останньої теми Папа також торкнувся на аудієнції в кінці березня з єпископами Калабрійської Єпископської Конференції. У центрі уваги також служіння священиків, до яких, як завжди, Понтифік попросив єпископів проявити близькість.

Заохочення до благодійності

Не бракувало згадок про мир в Україні та світі, нагальність, яка стосується кожного, про ідеології нашого часу, про різні культурні проблеми та питання фінансів, які часто становлять труднощі для Церкви. Також в центрі уваги перебувають екологічні проблеми, для вирішення яких необхідна зміна менталітету. «Новий стиль» — це також те, до чого закликає синодальний шлях, в якому беруть участь Церкви п’яти континентів. Разом з цим прозвучало також запрошення звернути увагу на бідність, як стару, так і нову, і, перш за все, ніколи не допускати, щоб милосердя було недостатнім. Щодо харитативного аспекту, зокрема, Папа висловив свою пошану до Італійської Єпископської Конференції, яка вже багато років присвятила себе прийняттю мігрантів та біженців.

Зустріч з єпископами регіону, що постраждав від повеней

На полях асамблеї Папа Франциск окремо привітався з єпископами регіону Емілія-Романья на півночі Італії, що сильно постраждав від повеней. Вислухавши їхні розповіді про трагедію та про численні жести солідарності, Святіший Отець попросив переказати його близькість громаді, запевняючи в своїх молитвах.

Монсеньйор Батурі: від Папи — запрошення до нового імпульсу євангелізації

Щодо діалогу Папи з єпископами за зачиненими дверима, генеральний секретар Єпископської Конференції монсеньйор Джузеппе Батурі також повідомив подробиці, говорячи в інтерв’ю телеканалу Tv2000 про «важливу зустріч, тому що вона торкалася проблем країни і Церкви». «Папа, — пояснив єпископ, — наголосив на нагальності нового імпульсу євангелізації, який проходить через достовірне свідчення… Єпископи покликані мати співчуття до людини, піклуватися про неї, особливо в ситуаціях труднощів і потреб. Ця зустріч заохотила нас продовжувати цей шлях, який знаходить у синодальному шляху привілейоване місце для дискусій та праці».

На завершення зустрічі Понтифік подарував єпископам книгу «Молодший брат», в якій розповідається про драми молодого мігранта, який втік з Африки.

Українська делегація

У 77-мій Загальній асамблеї беруть участь понад 200 єпископів Єпископської Конференції Італії, серед яких — Апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Італії владика Діонісій Ляхович та делегат від Української Греко-Католицької Церкви владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ. Зокрема, владика Максим під час засідань зачитав лист Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава та звернувся до єпископів із власним словом як свідок російської війни проти України.