Владика Йосиф Мілян з душпастирським візитом завітав до парафії УГКЦ на Оболоні

19 грудня 2023

17 грудня 2023 року владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, з душпастирським візитом завітав до парафії Пресвятої Трійці УГКЦ на Оболоні та вручив протоієреєві Андрієві Бонису декрет Блаженнішого Патріарха Святослава про його нагородження правом носіння золотого хреста з прикрасами.

Владика Йосиф Мілян з душпастирським візитом завітав до парафії УГКЦ на Оболоні

«Зворушлива проповідь владики, супроводжувана його щирим батьківським усміхом, принесла яскраве світло у тьмяну підвальну нашу світлицю, в якій щонеділі багато років поспіль щиро складаємо наші молитви Господеві, та й радістю засвітила наші серця, такі стримані та трішки закам’янілі тривожними воєнними буднями і життєвими клопотами», — йдеться в повідомленні парафіяльної спільноти Пресвятої Трійці УГКЦ.

У цю неділю Церква відзначала пам’ять чесного пророка Даниїла й трьох його друзів і помічників Ананії, Азарії і Мисаїла. Єпископ у своїй проповіді нагадав, що як і тоді, у час Даниїла, так і зараз, владарі не мають поваги серед народу, бо зловживають надужиттям своїх високих позицій, тому усім слід пам’ятати про Даниїла.

Відтак архиєрей поділився своїми міркуваннями про те, як бути покликаним і вибраним. Він підкреслив, що ніхто не може жалітися, що Бог його оминув своєю увагою, бо він весь час посилає нам «пророків», які кличуть і пригадують, що Бог нас сотворив, послав у світ і опікується нами як особливим народом. Тому нині згадуємо пророків — тих осіб, які приближували Різдво Христове серед свого народу, підтримували і нагадували ідею, що Бог обіцяв прийти до нас.

Владика також звернув увагу, що за світлом зірки йдуть три царі, несучи дари, без запрошень, але яким їх мудрість звеліла йти в небуття, незнання, але за світлом зорі та шукати нового царя, Месію. «Світло Вифлеєма кличе й нас у дорогу. Тут, у скромноті парафіяльної підвальної світлиці, щоразу народжується Бог, який прийшов нас підтримати і спасти. Ми не маємо достатньої сили на подолання ворога, і сподіваємося на коаліцію добрих народів, але найбільше сподіваємося, що з нами Бог. Коли Бог не допоможе — ніхто не допоможе. Бог вкладає їм ці почуття, що треба рятувати нас, а може не тільки нас, а й себе, бо зло завжди має обличчя, але не завжди світ може його розпізнати», — наголосив проповідник.

Владика Йосиф зазначив, що багато вибраних, мало покликаних, але тільки чистим серцем люди Бога узрять. Відтак єпископ закликав, щоб ця неділя була пригадкою, що не можемо сидіти у зоні комфорту. Потрібно спробувати іти за світлом, нести радість, нести світло проти темноти, яка насувається зі Сходу і Півночі, і маємо йти до себе, до рідних та знайомих з радістю про народження Христа, бо усі є покликані, щоб усі були вибрані.

Після Божественної Літургії протоієрей Роман Улей зачитав декрет Блаженнішого Патріарха Святослава про нагородження о. Андрія високою церковною нагородою — «правом носіння золотого хреста з прикрасами», а владика освятив та вручив його.

У свою чергу, зі словами вдячності єпископові та іншим гостям за відвідини парафії і звершене богослужіння звернувся о. Андрій Бонис. Від парафіян подяку висловили голова парафіяльної ради Михайло Сенчук та парафіянка Оксана Пасєка, а хор, підтриманий усіма парафіянами, заспівав «Многоліття».