Владика Йосиф Мілян: «Церква відкрита до співпраці з держструктурами, щоби спільними зусиллями краще послужити українським мігрантам»

13 березня 2019

Команда Пасторально-міграційного відділу Української Греко-Католицької Церкви провела зустріч із працівниками Міністерства соціальної політики України та Міністерства зовнішніх справ.

«Церква сьогодні відкрита до співпраці з різними державними структурами, щоби спільними зусиллями краще послужити українським мігрантам», — про це заявив Голова ПМВ владика Йосиф Мілян під час зустрічі з представниками Міністерства соціальної політики України. У зустрічі також взяли участь о. Андрій Гах, о. Роман Ільницький, генеральний директор Директорату розвитку ринку праці та зайнятості Олександр Савенко, керівник експертної групи з питань аналізу ринку праці Директорату розвитку ринку праці та зайнятості Ольга Пилипчук і державний експерт Ігор Терещенко.

Владика Йосиф розповів представникам міністерства про діяльність Пасторально-міграційного відділу.

«Ми сьогодні тут, тому що ми дозріли до того, що треба об’єднуватися, треба шукати точки дотику з різними державними структурами, щоби спільними зусиллями краще послужити нашим мігрантам, — підкреслив єпископ. — Церква колись вважала, що міграція — то негативне явище в житті країни. А Лісабонський патріарх колись казав, що кожен 4-й португалець є мігрантом, і вони не вважають, що це виклик, а сприймають це як шанс».

Водночас, відзначив Голова ПМВ, міграція для українських родин часто є викликом, адже внаслідок цього явища з’являються роз’єднані родини, батьки розлучаються, діти виховуються без батьків.

«Наша Церква завжди намагалася відгукнутися на потреби мігрантів, бо ми вважаємо своїм завданням — зберегти наш Божий люд. В голошенні для людини Христової Благовісті особливою складовою є соціальний вимір. Тому УГКЦ провадить дуже багато соціальної праці», — зазначив Голова ПМВ.

Владика Йосиф розповів про соціальне служіння УГКЦ, Благодійний фонд «Карітас» і, зокрема, соціальні проекти ПМВ.

У Мінсоцполітики висловили зацікавлення діяльністю ПМВ і готовність більш предметно вивчити проекти відділу, щоби окреслити напрямки і перспективи співпраці на користь українським мігрантам.

Окрім цього, Голова ПМВ владика Йосиф Мілян зустрівся з начальником Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва МЗС України Ларисою Дір. Сторони обговорили план дій щодо заходів, які проводитиме Пасторально-міграційний відділ і Міністерство закордонних справ цього року.

Єпископ розповів про найближчі події, зокрема про душпастирські візити до Естонії, Ізраїлю та ПАР. МЗС у свою чергу висловило всіляку підтримку цим заходам.

Під час зустрічі також обговорили проект підготовки літнього табору для українських дітей з міграційних терен, який проведе МЗС спільно з УГКЦ.

У зустрічі також взяли участь о. Андрій Гах та о. Роман Ільницький.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ