Владика Йосиф Мілян до священників та про священників: «Покликання — це дар Божий. Не можемо дозволити нехтувати ним»
«Дорогі вірні, закликаю сьогодні вас — моліться за своїх священників. Вони як ніколи піддані на пробу злого, спокушені злим, бо каже Господь: «Ударю пастиря і розбіжиться стадо». Але прошу вас сьогодні — підтримайте своїх священників у різний спосіб, в тому числі і матеріальний, бо вони теж мусять за щось жити, мають на утриманні дітей, родини…
Тому, щоби вони гідно, достойно, без хвилювань і без страхів провадили справді служіння Богові і Церкві, людям, то включіться в цей процес», — про це 16 квітня 2020 року говорив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії у відеозверненні до священників та вірних.
Зокрема архиєрей звернув увагу на уривок із Святого Письма: «Ти єси священник по чину Мелхіседека». Владика зауважив, що дуже часто, слухаючи ці Євангельські слова, не до кінця розуміємо їх значення. «Знаємо, що вони стосуються Ісуса Христа, але яким чином вони можуть торкатися простої пересічної людини?», — запитав єпископ.
«Священник взятий з-поміж народу, з пересічних наших родин, — продовжив він, — який через інтелектуальне та духовне дозрівання приходить до рукоположення. На нього кладе свої святительські руки архиєрей, намісник апостолів, і робить його Христовим священником завдяки власті і зшестю Святого Духа».
Ведучи далі, владика звернувся до духовенства такими словами: «Дорогі священники, дорогі друзі, дорогі співбрати в священстві. Цим початком свого слова сьогодні, хочу привітати вас з нашим особливим днем. Здається, що священниче покликання сьогодні серед мас покликань і професій не надто популярне. Зменшується число вступників до наших духовних семінарій, зменшується чисельність семінаристів, тому зменшується і число священників, які сьогодні є дуже потрібними. Покликання — це дар Божий. Не можемо дозволити нехтувати жодним покликанням. Цим звертаюся до священників, які мають працювати на те, щоби з числа наших вірних, які приходять до Божого храму, дозрівали покликання до семінарій, а потім і до священства», — наголосив єпископ.
Звертаючись до священників протосинкел Київський наголосив: «Прошу в Бога сили, щоби ви вміли направду глибоко і всеціло зректися себе самих. Бо тільки в такий спосіб можна взяти Христовий хрест, проблеми наших вірних, хрест цього світу, який потребує потіхи в часі пандемії».
Людину до Бога має запровадити простий Христовий священник
Продовжуючи своє слово, єпископ зауважив, що сьогодні маліємо перед маленьким вірусом і розуміємо, що тільки Бог — Цар світу, Пан над усім, включно над вірусом — може дати людині правдиве щастя. Цю людину до Всемогутнього Люблячого Бога, Бога, Який полюбив нас Своєю відвічною любов’ю, має запровадити простий Христовий священник. Священник, який душпастирює на селі чи в місті, в аудиторії академії чи в середній школі на християнській етиці.
«Дорогі отці, вітаю вас з цим днем і прошу всемогутнього Бога ласку на ваші рамена, щоби ви мали силу нести Христовий Божий хрест. Ласку, щоби ви вміли, могли, хотіли зрікатися себе самих і брати хрест світу, хрест Бога, хрест людства. Молюсь, щоби Бог дарував вашим родинам добробут, благочестя, мир і спокій. Щоби благословив вас добрим здоров’ям і відчуттям своїх вірних, так як казав Папа, спробуйте бути близькими до них, передавати їхній запах, їхні потреби Господу Богу», — наголосив владика Йосиф.
Імена Христових священників записані в Книзі книг
«Сьогодні, так як і завжди, вам нелегко, — продовжив думку архиєрей. — Сьогодні бути священником серед множества покликань і професій — це не такий рід служіння, який в очах пересічних людей має велику шану і славу. Проте, не біймося цього, працюймо над тим, щоби пошанував і мав у своєму серці нас Господь. Хочу пригадати усім нам, коли апостоли прийшли, втішаючись до Христа Господа, що за іменем Господа нашого Ісуса Христа духи їм коряться, Христос мовив, — не тіштеся, що за мого імені Духи вам коряться, тіштеся, що імена ваші записані на небі. Тішмося браття, що імена Христових священників записані в Книзі книг. Спробуймо жити так, щоби Господь не витер їх з цієї живої книги, де ми записані як нащадки вічної щасливості. Спробуймо жити так, щоби за нами наша паства, наші вірні, бачачи нашу ходу — правдиву, гідну, достойну ходу священника Божого — теж потрапили до Книги життя. В цей благословенний, великий Чистий четвер зичу вам такого ж чистого, святого, непорочного священничого служіння Христового священника. Дай вам Боже Христової любові, аби нести хрести своїх вірних, хрести своєї Церкви, свого рідного народу і розп’явшись на ньому, через служіння з Богом воскреснути».
Підтримайте своїх священників
Дальше у слові єпископ-помічник Київської архиєпархії звернувся із закликом до вірян, щоб всіляко підтримували своїх священників. «Дорогі вірні, закликаю сьогодні вас — моліться за своїх священників. Вони як ніколи піддані на пробу злого, спокушені злим, бо каже Господь: „Ударю пастиря і розбіжиться стадо“. Але прошу вас сьогодні — підтримайте своїх священників у різний спосіб, в тому числі і матеріальний, бо вони теж мусять за щось жити, мають на утриманні дітей, родини… Тому, щоби вони гідно, достойно, без хвилювань і без страхів провадили справді служіння Богові і Церкві, людям, то включіться в цей процес».
При цьому владика нагадав, що Церква — це не тільки священники, Церква — це об’єднаний вірою в єдиного Бога народ. Всі ми є Церквою. Лише ми, священники, яких називає ще народ «священнослужителі», покликані служити вам за те, що ви нам допоможете пережити день сьогоднішній і мати надію на якесь більш-менш щасливе завтра.
«Тому, за цю солідарність священичу, дорогі отці, дякую вам. А вірним — за цю солідарну позицію церковну. Дякую, що ви завжди у всякий час, у різний спосіб підтримуєте свою Церкву і своїх священників. Бажаю всім благословенного страсного тижня, духовного пережиття цих благодатних днів Страсного тижня і Пасхальної радості. Христос Воскрес!», — побажав завершуючи слово владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київський.
За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ