Владика Ярослав Приріз у День пам’яті жертв Голодоморів: «Бог посланням своєї Смерті і Воскресінням виявив нам любов до себе»
27 листопада у м. Дрогобичі, на території Меморіалу «Тюрма на Стрийській», відбулося поминальне віче з вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу — Голодомору 1932–33 рр. Панахиду за жертвами Голодомору відслужив владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у співслужінні священиків Дрогобицького деканату та духовенства інших конфесій.
Під час поминального слова владика Ярослав наголосив: «Ми часто подаємо якісь послання, звернення як людина-людині. Часто є це телефонами, за допомогою засобів масової інформації, які долають тисячі кілометрів, щоб донести якусь звістку. Ми пишемо листи, і в тих листах у наших словах часто відтворена душа, емоції, які ми хочемо передати нашим ближнім, друзям, знайомим. Але найбільше послання, яке може передати людина — є послання смерті. Священне Писання говорить нам, що Бог посланням своєї Смерті і Воскресінням виявив нам любов до себе. І це є доброю вісткою. Бог каже, що він поборов смерть і всі, хто бореться в ім’я правди, з іменем нашого Господа не зазнають смерті».
Проповідник зазначив, що в теперішній час, коли стали доступними чимало архівних свідчень часів Голодомору, стає зрозуміло, що Московія мала намір знищити нашу націю, стерти її з лиця землі. «Більш ніж 90 років опісля, свідки, діти своїх батьків, або внуки своїх дідусів і бабусь відкривають уста, дають свідоцтво цього геноциду, демонського злочину, сталінізму, більшовизму, який лютував на нашій землі. В тому часі коли українська земля була житницею Європи, коли під доброю господаркою українських селян, родили ниви, колосилися збіжжям, ворог забирав останнє», — наголосив проповідник.
Єпископ також звернув увагу присутніх на свідчення, які стають доступними загалу завдяки науковцям музею Голодомору, що входить у другу фазу свого існування: «Голос насіння чорнозему розніс свій люд, свої зерна генів українців по цілому світі. Тому українці закликають будувати музей Голодомору. Музею Голодомору в Києві бути!»
Кажучи про жертв Голодомору, владика Ярослав додав: «Ці люди, вмираючи, залишили нам послання: вони вмирали за нашу добу, вони не здавалися, тому кат більшовизму, комунізму чинив геноцид, бо вони чинили опір, опір як нація і держава, опір цьому, що ворог хотів здійснити над нашою землею». За словами владики Ярослава, невинно убієнні промовляють до сьогоднішнього покоління з проханням чувати, адже сьогодні той же ворог продовжує реанімувати сталінські плани. «Наша країна окупована військами, ворог часто сіє розбрат серед нас, хоче нас поділити, розсварити, роз’єднати — так легше поборювати. Нехай ця пам’ять, яку ми сьогодні віддаємо невинно убієнним найжорстокішою смертю — голодомором сколихне звитягів наших. Нехай їхня молитва, як жертва, буде приємна Богові з престолу українських чорноземів. Нехай наша свідомість очиститься від лукавства, підлості, щоб ми достойно несли своє служіння Богові, своєму народові», — побажав єпископ.
За матеріалами Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ