Владика Володимир Ющак пригадує про візит покійного митрополита Стефана Сулика до Вроцлава

13 квітня 2020

Владика Володимир Ющак від імені духовенства, монашества і мирян Вроцлавсько-Ґданської єпархії висловив слова співчуття із приводу смерті митрополита-емерита Стефана Сулика. Окрім того, владика пригадав про походження митрополита із Лемківщини та його постійний зв’язок із рідним селом Баниця, яке сьогодні вже не існує.

Слова співчуття владика Володимир Ющак склав на руки архиєпископа і митрополита Філадельфійського Бориса Ґудзяка. Поза тим, владика Володимир запевнив у молитві за вічний упокій митрополита Стефана Сулика.

Покійний владика Стефан Сулик, хоча ціле своє священиче та єпископське служіння провів на американському континенті, своє коріння мав на рідній Лемківщині, в селі Баниця. Владика Стефан не забув про своє коріння. У 1988 році, в період Ювілейних святкувань 1000-ліття Хрещення Русі-України, відвідав між іншими Вроцлав, служив тут Архиєрейську Божественну Літургію та, як подарунок, залишив дуже гарний металевий кивот на престіл, який до сьогоднішнього дня є на престолі у вроцлавському єпархіальному соборі. Під час останньої зустрічі з владикою Володимиром, владика Стефан цікавився якраз про те, чи кивот надалі використовується у м. Вроцлаві.

У Лазареву Суботу у вроцлавському соборі, о 8.00 годині, владика Володимир Ющак відслужить заупокійну Божественну Літургію за блаженної пам’яті владику Стефана Сулика.

За матеріалами Вроцлавсько-Ґданської єпархії УГКЦ