Владика Володимир Війтишин в Івано-Франківську взяв участь в екуменічній молитві за українське військо та всіх загиблих захисників і захисниць

6 грудня 2023

У вівторок, 5 грудня, напередодні Дня Збройних сил України у гарнізонному храмі Різдва Христового Православної Церкви України відслужили Молебень за Україну та Панахиду за загиблими Захисниками. У моліннях взяв участь архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин та духовенство різних конфесій.

Участь у міжконфесійному молінні взяли митрополит Галицький ПЦУ владика Андрій Абрамчук, митрополит Івано-Франківський і Галицький ПЦУ владика Іоасаф Висиликів, єпископ Коломийський ПЦУ владика Павло Мисак, душпастирі УГКЦ, РКЦ й ПЦУ та військові капелани, як інформує Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Опісля богослужіння владики привітали військових та подякували за їхнє нелегке служіння, а також висловили слова співчуття рідним загиблих Героїв.

«Сьогодні у нас історична хвиля — ми всі разом зібралися на цей Молебень за Україну та її воїнство, а також для того, щоб вшанувати пам’ять полеглих Захисників, тих, хто віддав своє життя для того, щоб Україна була вільною. Ми всі разом підносимо молитву до одного Бога, Який сотворив нас з вами. Той Бог, який чекає нас на небі, а ким би ми не були — небо для всіх одне. Тому нам потрібно плекати нашу єдність тут, на землі, для того, щоб всім разом відійти до вічності на небі й просити Божої опіки», — мовив митрополит Володимир.

А відтак додав: «Найкращим прикладом єдності є наші Воїни, які не діляться, але всі разом борються за Україну, українську Церкву та майбутнє. Маємо постійно пам’ятати про наших військових, молитися за них й просити для них Божої опіки».

«Пам’ятаймо, що молитва — це найбільша зброя, бо молитву ще ніхто не переміг. Пам’ятаємо комуністичні часи атеїзму й безбожництва, коли руйнували храми й намагалися викорінити нашу віру, переслідували духовенство: де вони сьогодні? А Господь є, Церква є й молитва є, і так воно і буде. Тому молімося за наших Воїнів, щоб вони живими повернулися додому, й дякуймо Господеві за його опіку та благословення. У цій війні ми наче небесне воїнство, що стоїть на сторожі добра у боротьбі зі злом. І добро переможе», — наголосив архиєрей.

Відтак відбулась Панахида за полеглими Захисниками. Після цього розпочалось посмертне нагородження Воїнів.

Також цього дня у храмі дякували волонтерам з нагоди їх професійного свята, яке відзначають 5 грудня. У цьому часі, відзнаками за волонтерство І ступеня нагородили владику Володимира Війтишина, владику Андрія Абрамчука та владику Іоасафа Василика. Відзнаками ІІІ ступеня привітали військового капелана о. Василя Дем’яника та о. Владислава Іващука.

На завершення молінь у святині лунала молитва за Україну «Боже Великий, Єдиний».