Владика Володимир Груца зустрівся з президентом Конференції Європейських Церков Крістіаном Крігером

23 квітня 2022

У середу, 20 квітня 2022 року, президент Конференції Європейських Церков Крістіан Крігер відвідав Курію Львівської архиєпархії, архикатедральний собор Св. Юра та зустрівся з єпископом-помічником владикою Володимиром Груцою.

Під час зустрічі пан Крістіан Крігер висловив зацікавлення соціальним становищем та служінням Церкви в Україні. Також гість цікавився конфесійною ситуацією у Львові. Наприкінці, пан Крістіан запевнив у підтримці України у час війни. Про це повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Зі своєї сторони владика Володимир подякував президенту Конференції Європейських Церков за візит солідарності. Архиєрей розповів про соціальне служіння Української Греко-Католицької Церкви, а також запевнив, що Церква йде двома шляхами: молитвою і соціальним служінням, чим наближає перемогу України.

У межах візиту солідарності пан Крігер відвідав Гуманітарний центр при Львівській архиєпархії та Літургію Передосвяченних Дарів у архикатедральному соборі Святого Юра. Також він мав нагоду ознайомитися із діяльністю Дому Милосердя святого Миколая та Центру Опіки Сиріт та Центру Студентського капеланства.

Довідка

Конференція європейських Церков — це товариство, яке об’єднує 114 церков православної, протестантської та англіканської традицій з усієї Європи для діалогу, поширення християнських цінностей та спільних дій.

Об’єдняння Церков зміцнює спільне свідчення, діє в служінні Європі та всьому світу, сприяє миру та працює для єдності Церкви.

Мережа національних рад церков підтримує Конференцію щодо національних та регіональних проблем, а організації-партнери розвивають досвід у ряді областей, включаючи дияконію, проблеми міграції та біженців, а також жінок і молодь у церквах.

Конференція європейських церков виникла як зусилля з побудови миру в 1959 році, будуючи мости між Сходом і Заходом під час Холодної війни. Ця оригінальна місія веде Конференцію вперед сьогодні, коли вона продовжуємо працювати для створення гуманної, соціальної та сталої Європи в мирі з собою та своїми сусідами.