Владика Володимир Груца вирушив на 28-й Міжнародний конгрес «Renovabis»

10 вересня 2024

10–12 вересня 2024 року у м. Фрайзінг (Німеччина) відбудеться 28-ий Міжнародний конгрес «Реновабіс» («Renovabis») за участі єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ владики Володимира Груци та настоятеля храму Святих апп. Петра і Павла м. Новояворівська о. Андрія Рака, ЗНІ.

Владика Володимир Груца вирушив на 28-й Міжнародний конгрес «Renovabis»

Як повідомляють організатори, Міжнародний конгрес «Реновабіс» («Renovabis») — це Форум для діалогу Схід-Захід у Європі. Гаслом заходу є слова «Мати місію — нести достовірне свідчення». Цим організатори привертають увагу до кризи духовності в Європі, де зростає секуляризація та релігійна байдужість. Про це анонсує пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

«Проте, жити змістовним життям — це те, до чого прагнуть практично всі люди. Однак для багатьох це здається досяжним і без звернення до вищих сил. Як сьогодні можна позитивно сприймати християнський меседж?» — будуть роздумувати учасники Конгресу.

«Реновабіс» організовує щорічний міжнародний конгрес від імені Конференції єпископів Німеччини з 1997 року. Ця подія з учасниками з усієї Європи служить для інформування та обговорення важливих подій у Церкві та суспільстві в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі, а також розглядає теми загальноєвропейського значення. Впродовж багатьох років Міжнародний конгрес Renovabis став важливим форумом для діалогу між людьми зі східної та західної частин Європи.

28-й міжнародний конгрес відбудеться у Фрайзінгу, де знаходяться офіси цієї організації. Цього року він буде присвячений 1300-літтю від дня заснування Мюнхенської єпархії та міста Фрайзінг.

Під час Конгресу владика Володимир звершить Вечірню у східному обряді у міській парафіяльній церкві Святого Юра. Після цього відбудеться відкриття виставки «Ікони проти війни».

Також о. Андрій Рак візьме участь в одній з панельних дискусій. Під час багатьох різних лекцій та панельних дискусій учасники зокрема шукатимуть відповідь на питання: «Де Бог сьогодні»?

Довідка

«Реновабіс» («Renovabis») — благодійна організація Римо-Католицької Церкви в Німеччині, заснована в 1993 році для допомоги людям у Східній та Центральній Європі.

Назва фонду походить зі слів 104-го псалма латинською мовою: »…et renovabis faciem terrae»(«… і ти відновлюєш лице землі»). В основі його діяльності лежить бажання спричинитися до відновлення церковного життя на посткомуністичному просторі.

Владика Богдан Дзюрах, який довго співпрацює із цим німецьким фондом, резюмує внесок «Реновабісу»: «Динамічне відновлення Католицької Церкви в Україні такими швидкими темпами було б неможливо собі ані уявити, ані здійснити без вірної, великодушної і витривалої підтримки німецького єпископату, священиків і вірних Католицької Церкви у Німеччині. Завдяки цій плідній співпраці наші Церкви стали справжніми Церквами-Сестрами, які спільно ділили як виклики, пов’язані із часом переслідувань та його наслідками, так і радість від перших успіхів у різних царинах відновленого церковного життя і служіння».