Владика Володимир Груца у катедрі Римо-Католицької Церкви у Львові: «Будьмо щасливими різдвяними людьми!»

25 грудня 2021

У п’ятницю, 24 грудня, єпископ- помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца співслужив Різдвяну Месу «Пастирку» у Латинській катедрі РКЦ. Молитву очолив Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, якому також співслужили архиєпископ та митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, єпископ-помічник Львівської архидієцезії РКЦ Едвард Кава та священники Римо-Католицької Церкви в Україні.

Владика Володимир Груца від імені архиєпископа і митрополита Львівського владики Ігоря Возьняка, від свого імені, духовенства та вірних Львівської архиєпархії УГКЦ привітав усіх з Різдвом Христовим. Про це повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

«Мене особисто в дорозі до Вифлеєму, особливо захоплюють царі-мудреці. Я подивляю їхню простоту, бо мудра людина насамперед є простою. Подивляю також їхню покору, бо вони на відміну від гордого Ірода зуміли зійти на рівень очей Ісуса і скласти Йому дари: свої прагнення, те, що збирали для новонародженого Дитятка. Опісля, вони стали ще більш щасливими людьми. Будьмо також і ми щасливими! Будьмо різдвяними людьми!» — сказав владика Володимир.

«Щоб мати можливість назвати себе справжнім християнином, мені все ще бракує любові у моїй душі до Тебе, Ісусе. Попросімо Дитятка Ісуса молитися за нас, обійняти нас, щоб наша душа відкрила Його світло і навернулася. І щоб справжньою радістю нашої душі був Ти, Ісусе, і ніщо інше», — наголосив під час проповіді архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

Митрополит Львівський РКЦ владика Мечислав Мокшицький наголосив, що попри всі виклики, які диктує нам життя, особливо цінно у Святий вечір зібратися разом на молитві. Також митрополит відзначив важливість присутності Папського Нунція, його прагнення зустріти Різдво із католицькою спільнотою Львова.

Довідка

Пастирка — особливе богослужіння, яке спочатку відправляли лише у Вифлеємі. У VІ ст. цей звичай запроваджено також у Римі. Служба правилась у храмі Санта Марія Маджоре, де знаходилась імітація Печери Різдва. З Рима традиція нічних різдвяних Божих Служб поширилась на інші регіони. Урочиста Меса відправляється на спомин про Святу ніч Божого народження, коли здивовані пастушки прибігли до стаєнки і побачили там свого Спасителя. Таким чином у навечір’я Різдва кожен римо-католицький храм стає духовним Вифлеємом.