Владика Володимир Фірман благословив молодь УМХ перед навчальним роком

29 серпня 2024

25 серпня 2024 року відбулося духовне паломництво членів молодіжного руху УГКЦ «Українська молодь — Христові» до чудотворної ікони Божої Матері в Буцневі (Тернопільський район).

Владика Володимир Фірман благословив молодь УМХ перед навчальним роком

Молоді прочани та їх духівники прибули, щоб отримати благословення на новий навчальний рік і спільно з владикою Володимиром Фірманом, єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, просити у Матері Божої помочі у нелегких обставинах війни, справедливого миру для України. Про це інформує місцева пресслужба.

«Сьогодні ми зібралися в цьому святому місці перед чудотворною іконою Божої Матері в Буцневі, щоб розпочати новий навчальний рік з молитви та благословення, — зазначив у своїй проповіді під час спільного Молебня єпископ Володимир. — Це особливий момент, коли ми маємо можливість зосередитися на важливих аспектах нашого життя, подивитися в очі нашій віри та визнати, що наш шлях освячений Божою благодаттю».

Владика Володимир наголосив, що «чудотворна ікона Божої Матері, перед якою ми сьогодні молимося, вже 300 років є свідченням невичерпної любові та заступництва Матері Божої для українського народу. Вона є джерелом духовної сили і натхнення, що допомагає нам не лише в щасливі моменти, але й у часи випробувань і труднощів. Бути в Її присутність сьогодні тут є особливим даром і знаком Божої любові, що супроводжує нас у житті».

Звертаючись до молоді УМХ, архиєрей відзначив, що кожен із них має особливу місію — «бути прикладом для інших, плекати віру в Христа Ісуса та творити діла милосердя, бо як каже апостол Павло „віра без діл — мертва“. Однак що найважливіше — ви повинні бути свідками Христової любові у світі. Нехай ваші дії і ваші слова будуть сповнені благодаті і мудрості, завжди шукаєте Божу волю у всіх ваших справах… Залишайтеся вірними своїм переконанням і не забувайте про важливість спільноти, в якій ви зростаєте. Нехай ваша віра буде яскравим світлом у вашому навчанні та особистому житті».

Насамкінець єпископ передав кожному слова привітання від архиєпископа та митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія та єпископа-помічника Теодора. «Та від імені наших владик складаю усім вам — членам спільноти „Українська молодь Христові“ слова вдячності за вашу активну діяльність у нашій архиєпархії», — підсумував вкінці архиєрей.

Організаторами заходу стали осередок УМХ парафії Святого Духа м. Тернопіль під проводом о. Романа Підгайного та осередок УМХ с. Буцнів під проводом о. Євгена Кобильника у тісній співпраці із кординаторкою УМХ у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Лілєю Сохою та духівником руху о. Володимиром Наконечним.

На початку відбулася спільна піша хода до храму, де зберігається чудотворна ікона. Відтак владика Володимир Фірман спільно із колегією духівників УМХ — о. Олег Харишин, о. Володимир Наконечний, о. Євген Кобильник, о. Василь Брона, о. Ігор Драпак, о. Роман Гук, о. Андрій Кицак, о. Олег Ворона, о. Петро Половко, о. Петро Глібчук, о. Перто Мушинський, о. Роман Підгайний — очолили Молебен до Богородиці. Співав молодіжний хор «Credo» парафія Святого Духа. Після Молебню усі приступили до ікони та отримали благословення через мирування.

Опісля відбулася духовна наука, яку провадили о. Петро Половко та о. Василь Брона, частування, квест, який приготували уемхівці с. Буцнів, та банси від УМХ Козова та УМХ Тернопіль (парафія Святого Духа).