Владика Венедикт Алексійчук: «Завдання Церкви — формувати добрих християн, а не творити свої групи, партії»

5 вересня 2021

Єпископ Чиказької єпархії Святого Миколая владика Венедикт Алексійчук продовжує за посередництвом власної фейсбук-сторінки ділитися своїми духовними роздумами. Цього разу єпископ роздумує над виховною функцією Церкви, яка служить також побудові здорового суспільства.

Покликання кожного християнина — жити в Бозі. Коли ми виконуємо цей обов’язок, то, як каже апостол Павло, «уже живу не я — живе в мені Христос». Бог має відповідь на все, Він знає відповідь у кожний момент нашого життя. Коли живемо в благодаті Божій, то Бог дасть на все відповідь. У Бозі ми пізнаємо правдиве добро для нас, правдиву користь.

Завдання християнина — завжди вслухатися у свою совість. Церква ж повинна допомагати людині виховувати своє правильне сумління і в ньому приймати рішення, адже священник є з людиною не кожну мить її життя. Але коли людина виховала своє сумління, відшліфувала його в Бозі через своє духовне життя, через молитву, добрі діла, сповідь, тоді легше приймати рішення.

Добрий християнин — це основа, тоді формується здорове бачення. Добрі християни будуть добрими українцями, добрий християнин буде добрим президентом, двірником, мером, господарем. Завдання Церкви — формувати добрих християн, а не творити свої групи, партії, намагатися впливати на державу, президента. Це не завдання Церкви. Церква тоді втрачає свою сутність і покликання.

Проблема в суспільстві полягає також у тому, що Церкву асоціюють із людьми, вказують одразу на священника, єпископа, але Церква — це Христос. Люди ж виховані в суспільстві, формувалися в ньому, в поглядах суспільства. Коли людям Бог дає покликання до служіння священника, єпископа, тощо, то так, хоч це покликання, але вони залишаються людьми і роблять гріхи. Та це їхні особисті гріхи, це не гріхи Церкви, це не позиція Церкви.

† Венедикт Алексійчук,
єпископ Чиказької єпархії Святого Миколая