Владика Василій Тучапець взяв участь у відкритті пам’ятника папі Івану Павлу ІІ у Харкові

25 жовтня 2021

23 жовтня 2021 року у Харкові на території катедрального собору Успіння Приснодіви Марії відкрили та освятили пам’ятник першому Папі-слов’янину, святому Івану Павлу II (1920–2005) — 264-му Папі Римському.

Відкрив пам’ятник ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук за участю єпископа-помічника Яна Собіла. У спільній молитві та урочистих заходах взяв участь також екзарх Харківський владика Василій Тучапець. Окрім того, до святкування долучилися єпископ Харківський і Богодухівський ПЦУ Митрофан Бутинський, Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Пьотр Стаханчик, директор департаменту з роботи з громадськими об’єднаннями Харківської міської ради Нікіта Стєрін.

Щойно відкритий і освячений пам’ятник — бронзова фігура у папському облаченні на гранітному постаменті (загальна висота монумента сягає двох метрів). Автор та виконавець монумента — харківський скульптор Володимир Райченко. А споруджено його на кошти меценатів — власників компанії «Дорбуд» (м. Дніпро) Олександра Полтавця та Єжи Станіслава Филипа.

«Нехай святий Іван Павло випрошує у Господа всі необхідні благодаті для нас усіх: не лише римо-католиків, греко-католиків, але для усіх християн, усіх людей доброї волі, погляд яких спочине на цьому пам’ятникові. Нехай він випрошує миру для нашої України, злагоди для країни та міста», — звернувся до присутніх на церемонії єпископ Павло Гончарук.

Владика Василій у своєму вітальному слові зазначив, що в Церкві ми маємо багато святих пап, але Іван Павло ІІ є для нас особливо близький, бо ми його бачили і чули, а пам’ять про нього живе у наших серцях. «Ми пригадуємо подорож святого Івана Павла ІІ до України і сьогодні радіємо відкриттям пам’ятника йому у Харкові. Просимо, щоб святий Іван Павло ІІ надалі у своїх молитвах заступався за нас», — додав екзарх Харківський.

Варто зазначити, що відкриття пам’ятника відбулося з нагоди 20-ліття пастирського візиту святого Папи Римського Івана Павла ІІ до України та 30-ліття відновлення структур Римо-Католицької Церкви в Україні.

За матеріалами Харківського екзархату УГКЦ