Владика Теодор Мартинюк очолив різдвяні богослужіння на Луганщині

11 січня 2022

7 січня єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Теодор Мартинюк очолив Богослужіння з нагоди празника Різдва Христового у м. Лисичанськ та с. Маратове на Луганщині. Йому співслужили о. Сергій Паламарчук, місцевий адміністратор парафій, а також о. Януарій Твердун. На Божественну Літургію у м. Лисичанськ зібралися місцеві вірні та військові, які тут несуть військову службу. Кожен з великою радістю зустрічав гостей з Тернопільщини.

Владика Теодор Мартинюк очолив різдвяні богослужіння на Луганщині

У своїй проповіді владика Теодор говорив про важливість події народження Сина Божого для людства та спасіння кожної людини. Про це повідомляє пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Він зазначив, що «у цей різдвяний час у м. Лисичанськ ми спільно молимося за мир на цій землі і в Україні, за військових, їхні сім’ї, переселенців та медичних працівників. Особливо молимося, щоб наші сім’ї зростали у Божій благодаті та єдності, щоби кожна сім’я в Україні почувалася щасливою».

У Божественній Літургії брали участь семінаристи Дрогобицької духовної семінарії. А перед богослужінням пластуни станиці м. Северодонецьк передали Вифлеємський вогонь до храму.

У Лисичанську вже декілька років діє греко-католицька парафія і Тернопільсько-Зборівська архиєпархія в особі митрополита Василія Семенюка допомагає у будівництві храму для місцевої громади. Отець Сергій Паламарчук і вірні плекають надію, що у цьому рокі вони зможуть розпочати богослужіння у новому храмі.

У с. Муратове греко-католицька парафія є досить молодою, однак вірні змогли збудувати невеличкий храм, при якому діє світлиця. Владика розповідає, що «вірні є дуже дружні, ця парафія являє собою одну християнську родину, в ній гуртується багато дітей і молоді, люди активно беруть участь у співі на богослужіннях, дуже активна Вівтарна дружина. Після Божественної Літургії діти с. Муратове представили різдвяне віншування для всіх вірних».

Відтак владика поспілкувався з мешканцями с. Муратове та с. Капітанове, для який війна стала великим болем і тривогою. Кир Теодор промовив слова духовних настанов, потішив та підтримав вірних на дусі. Особливо радісним був діалог з дітьми та молоддю, де усі ділилися своїми успіхами, планами на майбутнє, діти показали, які прикраси для ялинки виготовляють у парафіяльній світлиці. Владика побажав дітям і молоді мирного неба та успіхів у навчанні, здійснення їх добрих мрій.