Владика Степан Сус відвідав парафіяльну спільноту м. Торреш-Ведраш у Португалії з нагоди храмового празника

17 серпня 2021

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус відслужив Святу Літургію на парафії Успіння Матері Божої в португальському місті Торреш-Ведраш.

Єпископ очолив богослужіння у парафіяльне свято, оскільки за григоріанським календарем українці у цей день відзначили Успіння Пресвятої Богородиці.

«У теперішньому світі, де так швидко розвиваються різні комунікації, де за секунду можна знайти когось в іншій частині світу, просто зателефонувавши по WhatsApp чи Viber, можна почувати себе самотнім. Це відчуття самотності загострюється не лише тоді, коли нам ніхто не телефонує чи не пише. Часто ми почуваємо себе самотніми тоді, коли у нас багато життєвих питань, а відповідей нема! Ми не можемо знайти правильну відповідь в інтернеті, нас не задовольняють відповіді чи поради тих, кому ми телефонуємо. І в кінці ми залишаємось сам на сам із запитаннями життя! Так важливо не загубитись у таких обставинах!» — зазначив владика Степан Сус у своїй літургійній гомілії.

Саме тому проповідник закликав звернути свою увагу на життєвий приклад довіри до Бога Пресвятої Богородиці. «Пресвята Богородиця, празник успіння якої сьогодні ми переживаємо, є для нас надійною підтримкою у таких невизначених ситуаціях. Вона усе своє життя берегла слова архангела Гавриїла, сказані їй у таїнстві Благовіщення: „Господь з тобою“, „не бійся!“. Кожного разу у молитві „Богородице Діво“ разом з архангелом Гавриїлом і ми повторяємо ці слова „Господь з тобою“, говоримо їх не лише Богородиці, але і собі», — мовив архиєрей.

Ця довіра до Бога означає, за словами владики, цілковите прийняття усього, що Бог нам приготував на нашій життєвій стежині. «У тих життєвих обставинах, коли ми чуємось самотніми перед запитаннями „чому?“, так важливо повторяти молитву „Богородице Діво“ і пригадати собі, якщо „Господь з нами“, то завжди буде правильний вихід, розуміння, сприйняття обставин, правильне пережиття! Це не означає, що все буде так, як ми цього хотіли, однак Господь може допомогти нам правильно на все дивитись. І це нове бачення буде відповіддю на наше запитання: „чому?!“» — зазначив єпископ.

«Пресвята Богородице, Ти, що не залишила нас, будь при нас в усіх обставинах життя. Супроводжуй нас, допомагай дивитись на світ, життєві обставини очима віруючих людей!» — завершив свої духовні роздуми преосвященний владика Степан Сус.

Голова Пасторально-міграційного відділу подякував настоятелю парафії о. Натанаїлу Гарасиму та усім парафіянам за спільну молитву. І зауважив, що будучи військовим капеланом мав змогу молитись у цій парафії разом з капеланами Гарнізонний храм свв. апп. Петра і Павла у 2013 році.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ