Владика Степан Сус відвідав парафіяльні спільноти УГКЦ в Естонії

16 листопада 2023

Владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, упродож 11–14 листопада відвідав з душпастирським візитом парафіяльні спільноти Української Греко-Католицької Церкви в Естонії.

Владика Степан Сус відвідав парафіяльні спільноти УГКЦ в Естонії

Душпастирський візит владики Степана Суса розпочався у суботу, 11 листопада. Про це повідомляє пресслужба Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Насамперед голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ зустрівся з дітьми та вчителями суботньої катехитичної школи, яка діє при парафії Богородиці Троєручиці УГКЦ у м. Таллінн. У місцевому храмі єпископ здійснив Таїнство Хрещення найменшій парафіянці спільноти — Марті. Цього ж дня владика мав нагоду зустрітися із п. Володимиром Паламарем, головою Асоціації українських організацій в Естонії.

Завершили суботній день зустріччю з активними членами парафії, які допомагають в організації парафіяльного життя громади, а також в організації гуманітарної допомоги для України та людей, які вимушено переїхали до Естонії.

12 листопада 2023 року єпископ Степан Сус очолив Святу Літургію в українській греко-католицькій парафії Матері Божої Троєручиці в м. Талліні. «Саме в цей день ми вшановуємо памʼять святого священомученика Йосафата Кунцевича — архиєпископа Полоцького, Апостола єдності та молитви. Святий Йосафате, молися за свій український народ, за його єдність та мужність в часи випробувань. Випроси для нас перемоги та справедливого миру!» — звернувся до вірних в своєму слові архиєрей.

У цей же день Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ відвідав греко-католицьку громаду міста Тарту (Естонія). У місцевому католицькому храмі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії владика Степан Сус відслужив Архиєрейську Божественну Літургію. Після Літургії архиєрей подякував всім за спільну молитву та закликав до подальшої спільної праці для добра української Церкви та переможного миру в Україні.

На завершення в Українському клубі м. Тарту владика Степан мав теплу зустріч з місцевою громадою, де кожний охочий мав можливість поспілкуватися з владикою. Окрім того, єпископ привітав о. Сільвера Витвицького, який нещодавно прибув для душпастирської праці в Південній Естонії.

Наступного дня владика Степан провів робочу зустріч із п. Максимом Кононенком, Надзвичайним і повноважним послом України в Естонській Республіці. Посол подякував голові ПМВ за присутність української Церкви в Естонії, її активну духовну опіку над українцями та постійну гуманітарну допомогу Україні. А владика Степан висловив вдячність дипломатові за підтримку і сприяння громадянам України.

Під час зустрічі із владикою Філіппом Журданом, апостольським адміністратором Естонії, владика Степан подякував за співпрацю та постійну увагу до українців, що проживають в Естонії, та тимчасово переміщенних осіб, що прибули до країни внаслідок агресії росії проти України. Сторони обговорили стан душпастирства в Таллінні та Тарту, а також про можливість відкриття ще двох громад в Естонії. Владика Філіп, у свою чергу, повідомив, що у 2024 році католики Естонії будуть відзначати 100-річчя заснування Апостольської адміністратури.

На завершення візиту владика Степан зустрівся з п. Вірою Коник, головою Конгресу українців Естонії.

Додамо, що на сьогоднішній день в Естонії діє 2 українські греко-католицькі парафії в Талліні і Тарту, а душпастирство здійснюють 2 священники.