Владика Степан Сус: «Великий піст — це нагода розпочати нове життя»

25 лютого 2020

24 лютого 2020 року на проповіді під час Архиєрейської Божественної Літургії у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла преосвященний владика Степан Сус поділився кількома думками щодо плідного та ефективного проведення велипосної мандрівки заради справжньої і радісної зустрічі із Воскреслим Христом.

Владика Степан Сус: «Великий піст — це нагода розпочати нове життя»

Під час посту маємо переосмислити багато важливих речей. Подумати з ким і як будемо переживати цей піст. Подумати над тим, яким є наш стан сьогодні. Які є наші думки? Чим наповнюємо наше серце? Як будуємо наше життя? Які є наші вчинки? Замислитися: «А де і як моє життя проходитиме далі?», «Куди я прямую у цьому житті?», «Що для мене є пріоритетом?», «Які цінності, як людина віруюча, як християнин, сповідую у своєму житті?».

Наша віра, наше християнство ніколи не може бути якоюсь зовнішньою етикеткою, але це має бути всім, всім нашим життям. І ми навіть у своїх немочах, у своїх помилках, повинні залишатися людьми віруючими, християнами. 24 години на добу маємо залишатися тими, хто все сприймає і переживає очима віри.

Цей шлях посту Господь запрошує пройти разом з Ним. Іти разом з Ним, не для того, щоб як людина переживати усю Хресну Дорогу чи усі випробування, які Він пережив, але щоб ми з Вами не боялися випробувань і складних ситуацій у нашому житті. Як люди віруючі, як християни, ми завжди йдемо за Христом. Якщо ми будемо Йти за ним, то прямуватимемо у своєму житті правильними стежками.

Тому цей тиждень, крайній тиждень перед Великим постом, нехай для всіх нас буде часом застанови, щоб подумати: «А що я очікую від посту?», «Чим для мене буде особливим цей час?», «Якими є мої думки, мої бажання?» Можливо, варто також поміркувати: «Коли я востаннє сповідався, чи сповідалася?», тому що у цей час ми маємо нагоду справді почати нове життя, нову сторінку в історії свого життя, для того, щоб йти за Богом, слідувати за Ним, тому що ми є християнами. І вже цим ми обіцяємо, що будемо наслідувати Його кожен день свого життя.

† Степан Сус,
єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства