Владика Степан Сус привітав політичних в’язнів Кремля із створенням платформи «Звільнення Політв’язнів»
Голова Пасторально-міграційного відділу преосвященний владика Степан Сус від імені Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава привітав політичних в’язнів Кремля із створенням громадської позапартійної платформи «Звільнення Політв’язнів».
Презентація платформи відбулася у Києві в Михайлівському Золотоверхому монастирі за участю представників Української Греко-Католицької Церкви, Православної Церкви України, Духовного управління мусульман Криму, іноземних послів.
Її засновниками є 16 колишніх політв’язнів, які в минулому були ув’язнені за боротьбу з російським режимом. Це Едем Бекіров, Ахтем Чийгоз, Павло Гриб, Володимир Жемчугов, Микола Карпюк, Олександр Кольченко, Ігор Козловський, Ігор Павленко, Євген Панов, Ісмаїл Рамазанов, Микола Семена, Олег Сенцов, Роман Сущенко, Олександр Шумков, Станіслав Асєєв, Володимир Балух.
Як зазначив колишній політв’язень, співзасновник платформи Павло Гриб, створене об’єднання буде діяти виключно на основі міжнародного та українського права, внутрішнього законодавства України, норм статуту ООН, міжнародних конвенцій і міжнародних рішень судів, резолюцій інших міжнародних правових організацій.
За даними активістів, станом на кінець 2020 року Росія незаконно утримувала 102 українських громадян.
У своєму слові владика Степан Сус, представний Української Греко-Католицької Церкви від імені Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, насамперед запевнив усіх учасників заходу із представлення позапартійної платформи у цілковитій пдітримці та молитовному супроводі їхьої діяльності. «Українська Греко-Католицька Церква підтримує створення платформи „Звільнення політв’язнів“ і готова завжди на рівні з іншими релігійними та позапартійними організаціями докладати зусиль у справі звільнення політв’язнів, заручників та військовополонених. Ми щодня молимось за них і просимо Господа, щоб якнайшвидше вони повернулись додому», — мовив архиєрей.
Відтак промовець закликав усіх до об’єднання зусиль у справі звільнення політичних в’язнів. «Сьогодні ми усі з вами покликані бути у світі голосом тих, хто невинно перебуває у російських тюрмах чи в’язницях на окупованих територіях», — зазначив єпископ.
Платформа «Звільнення Політв’язнів» — це позапартійне об’єднання, яке створене для захисту прав та звільнення усіх, хто ув’язнений через політичні переслідування поза межами нашої країни. Її метою є якнайскоріше відновлення справедливості щодо кожного.
«Платформа займається боротьбою за звільнення усіх українських громадян, які перебувають за ґратами внаслідок агресії РФ: політв’язнів, заручників, військовополонених. Ми також засуджуємо незаконні, політично мотивовані переслідування проукраїнських активістів, патріотів України», — йдеться в заяві засновників платформи «Звільнення політв’язнів».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ