Владика Петро Стасюк відвідує парафії, готуючись до емеритури

13 березня 2020

Владика Петро Стасюк, єпарх Мельбурнський для українців католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, пообіцяв зробити все можливе, щоб допомогти новому владиці облаштуватися в єпархії Свв. апп. Петра і Павла. Після цього він планує повернутися у Канаду, у монастир редемпотристів в Йорктоні (провінція Саскачеван).

Владика Петро Стасюк відвідує парафії, готуючись до емеритури

Після 27 років служіння в Австралії, владика Петро Стасюк напередодні свого від’їзду та завершення єпископського служіння вирішив відвідати парафії по цілій Австралії, щоб подякувати вірним за їх добру волю, співпрацю та витримку.

Обов’язки різних єпископів у різних церквах відрізняються від обов’язків їхніх попередників. У той час, як служіння Христу залишається незмінним впродовж років, Всевишній ставить кожній окремій церкві завдання служити Божим людям у цьому мінливому світі.

Сьогодні перед Українською Греко-Католицькою Церквою стоять зовсім інші завдання, ніж були двадцять сім років тому.

До прикладу, за останні роки більше двадцяти тисяч українців залишили країну. Вони зараз проживають майже у кожній країні світу. Церква має служити їм відповідно до їхньої окремої ситуації і життєвих обставин.

Церква має також адаптуватися та прилаштовуватися до потреб сучасності. Новий владика матиме справу з іншими обставинами, ніж його попередник.

Владика Петро Стасюк розпочав свої відвідини з Південної Австралії у Вайвіллі та Вудвіллі, 8 та 15 березня відповідно.

Далі він вирушить за наступним графіком:

• 29 березня — Ньюкасл
  • 5 квітня — Нобл-Парк
  • 12 квітня — Канберру
  • 3 травня — Джилонґ
  • 10 травня — Перт
  • 17 травня — Ардір
  • 24 травня — Катедральна парафія
  • 31 травня — Брісбен
  • 7 червня — Сідней

Було запропоновано також відкласти рукоположення др. Ендрю Канії на час цих візитів.

Владика Петро Стасюк з нетерпінням очікує зустрітися з парафіянами кожної парафії. Він має намір залишити Австралію наприкінці червня цього року.

За матеріалами Мельбурнської єпархії свв. апп. Петра і Павла