Владика Петро Стасюк: Прислухайтеся до молоді та користуйтеся соціальними медіа

6 серпня 2019

У жовтні 2018 року Католицька Церква провела в Римі Молодіжний синод. Папа, багато кардиналів, єпископів, молоді та інших були присутніми на ньому. У лютому 2019 року Святіший Отець видав заключний документ про цей Синод.

Владика Петро Стасюк: Прислухайтеся до молоді та користуйтеся соціальними медіа

У 2017 році австралійські католицькі єпископи провели опитування серед молоді. Більше 15 тисяч австралійських молодих людей (включаючи українських католиків) розповіли єпископам, що вони думають про себе, про церкву і про свій світ.

Почну з того, що було сказано в Римі, на світовому рівні.

Папа закликав Церкву побачити Христа у молодих людях. Він продовжував говорити, що молодь — це «тепер від Бога». Іншими словами, ми можемо бачити Бога в сучасній молоді. Він сказав, що молоді люди не є лише одержувачами пастирського служіння, але вони також є тілом Христа для світу. Вони мають Святого Духа, і Господь живий і живе у них. Вони збагачують церкву. Вони є «сьогоденням» Церкви, а не тільки майбутнім Церкви.

Таким чином, молоді люди збагачують Церкву як християнську спільноту. Це дуже потужні слова і тут ми маємо можливість подумати над ними.

Австралійське опитування, яке також є дуже цікавим, дає нам шанс почути, що молоді люди хочуть сказати, і що ми повинні почути.

Молоді люди в Австралії не є проти Церкви. Для них найбільш корисними способами взаємодії з Церквою є Літургії, молодіжні групи, різноманітні спільні заходи та музичні події. Це дає пастирям ідею для початку, коли вони хочуть розпочати молодіжне служіння.

Коли вас запитають, хто формує їхню думку, ви не здивуєтеся, якщо дізнаєтеся, що їхні батьки і родичі є їхніми найбільшими вчителями. Потім школа або вчителі, друзі і, нарешті, парафія або Церква. Що найбільше вразило молодь, це те що хтось хотів «слухати» їх. Чи означає це, що Церква прислухається до молоді найменше з усіх тих, вище згаданих?

Сюрпризом для мене і для інших було те, що наші молоді люди стверджували, що їхнє головне питання — психічне здоров’я. Іншими проблемними областями були школа, наркотики та алкоголь, їхній вигляд, дружба та стосунки. Що робить Церква щодо будь-якої з цих речей? Тому, коли їх запитали — як Церква може допомогти? Молоді люди сказали, що їм потрібна допомога у вирішенні особистих проблем і питань стосунків, більше формування віри та додаткової допомоги щодо того, як вести християнське життя.

Нарешті, на запитання про те, що Церква може зробити для них, особливо для тих, хто часто не ходить до церкви, молодь в основному сказала: «користуйтеся соціальними медіа!»

Поговоріть з нами через соціальні медіа. Рекламуйте події. Запросіть інших учасників з інших Церков. Не бійтеся тих, хто не належить до нашої церкви.

Я вражений тим, що було зроблено в церкві щодо молоді протягом останніх кількох років. Все, що нам потрібно, це «слухати» те, що говориться, а потім мати благодать, щоб щось зробити з цього приводу.

† Петро Стасюк,
єпарх Української Греко-Католицької Церкви у