Владика Петро Стасюк: Чи знаєте Ви Біблію?

21 квітня 2021

У чергових духовних роздумах для газети «Церква і Життя», № 4 (квітень 2021 року) преосвященний владика Петро Стасюк, єпарх Мельбурнський, ділиться своїми думками про значення Біблії для сучасного християнина та про важливість пошуку відповідей на сучасні виклики у ній за посередництвом церковної спільноти.

Владика Петро Стасюк: Чи знаєте Ви Біблію?

Перш за все, слід запитати, звідки взялася Біблія? Коли вона була написана? Слово Боже (Біблія) — це збірка з близько 70 книг, які розповідають історію Бога та Його народу. Біблія включає книги зі Старого та Нового Завітів. Вона була написана понад 2000 років у багатьох літературних стилях. Сюди входять гімни, молитви, прислів’я, листи, поезія, пророцтва та теологічно орієнтовані історичні події, і це лише декілька прикладів. Біблійне вивчення включає історію Біблії та вивчення біблійної теології.

Історія Біблії

Біблія була сформульована приблизно в 400 році через серію єпископських соборів Вселенської Церкви. Вона була підтверджена у 1442 році, а потім знову у 1546 році.

Цікаво відзначити, що протягом більшої частини часу існування Біблії у світі протягом історії дуже мало людей могли читати чи писати. Очевидно, що Слово Боже передавалося іншими способами.

Рання церква не мала Біблії як такої, існували окремі книги та листи, а також багато інших предметів, які ніколи не вважалися дійсними частинами Біблії.

Релігійна правда Біблії певна, але це не завжди стосується людської історії чи географії. Біблія є натхненним Словом Божим, але католики не повинні бути фундаменталістами, які вважають, що все в Біблії буквально відповідає дійсності. Більшість церков не визнають, що все в Біблії, що стосується історії чи науки, є правдою. Наприклад, Старий Завіт говорить, що земля рівна, а ми тепер знаємо, що вона кругла.

Біблія, яка читається у спільноті — Церкві

Християнство — це спільнота, яку заснував Ісус Христос. Це всесвіт і він має пастирські та викладацькі повноваження. Церква опрацювала Біблію. Біблія не створила Церкви. Церква не створена людиною. Петро та апостоли отримали спеціальні повноваження навчати і керувати ще до того, як був написаний Новий Завіт. Тоді вони були «церквою», і ми можемо сказати, що зараз ми є «церквою».

Ми віримо, що Бог продовжує говорити зі своїм народом і сьогодні, коли ми продовжуємо жити своїм життям у постійно мінливому світі. Сьогодні Святий Дух присутній у Церкві. Біблію не можна використовувати поза контекстом теперішньої віруючої громади, яка є живою Церквою сьогодні.

Досвід воскреслого Ісуса та присутність Святого Духа є ключовими для живого Божого слова у сьогоднішньому світі. Об’явлення Божого слова не закінчено.

Біблія, яка відповідає на питання про «зараз»

Слово Боже кидає нам виклик знайти Ісуса в Його Писаннях і Церкві сьогодні. Спасіння — це досвід «зараз». Спасіння для нас потрібно досягти в наш теперішній час.

Біблія задає питання «віри», а не академічні питання, тому Біблію слід вивчати у середовищі віри. Найважливіше питання Біблії — це те, що Бог говорить мені сьогодні? Що означає для мене Слово Боже? Біблія — ​​це живий документ, який вимагає постійної участі та вивчення.

† Петро Стасюк,
єпарх Мельбурнський