Владика Петро Стасюк: Близькість, співчуття і ласка

17 вересня 2021

У черговому номері газети «Церква і Життя», № 8, за серпень владика Петро Стасюк роздумує про стиль душпастирства священства за прикладом Ісуса Христа, побудований на близькості, співчутті і ласці.

Владика Петро Стасюк: Близькість, співчуття і ласка

Нещодавно Папа Франциск присвятив свої роздуми кільком нововисвяченим священникам про служіння Богу та священству. Він сказав священникам, що вони повинні служити Божому народу так само, як Христос служить людям з близькістю, співчуттям і ласкою.

Місія служіння у Церкві для всіх

Під час цієї розмови зі священниками Папа заявив, що всі охрещені мають місію служити Божому народу. Миряни беруть участь у таємниці священства. У своєму посланні святий Петро, ​​звертаючись до всіх членів церкви, сказав це: «Ти, однак, є вибраною расою, царським священством, святою нацією, народом, Він вимагає, щоб Свої проголошували славну працю» (Петро 1, 2–9).

Це хороша можливість для всіх нас, щоб перевірити, як ми дивимось на власне служіння Церкві. Я міг би косити газон, готувати їжу, викладати катехизис, служити у парафіяльній раді. Це та все інше служіння Церкві має бути переглянуте у світлі плану, який має сам Бог щодо служіння Його Святій Церкві. Знову ж таки, ми тут не говоримо спочатку про священників, сестер та інших висвячених людей, коли все, що кожен із нас робить для Церкви, робиться з вірою, ми будуємо Боже Царство.

Перебувати у парафіяльній Раді, працювати садівником, готувати їжу чи будь-яке служіння Божим дітям можна лише з думкою, що це частина нашої місії як охрещених членів Церкви. Ми ділимося нашою вірою, поширюємо її, коли ми служимо один одному святим чином. «Це служіння Бога своєму народові має стиль, якого ми повинні дотримуватися», — каже Папа.

Стиль служіння: близькість, співчуття та ласка

Що це за «стиль»? Близькість, співчуття та ласка! Це близькість до Бога, у молитві, у Літургії. Це близькість до людей, єпископа. Єпископ несе серйозну відповідальність за всіх до Бога. Повинна бути близькість один до одного. Ми не можемо не довіряти один одному. Ми повинні бути єдиними у місії. Тільки диявол хоче поділу. Важливим є також співчуття до інших. Бог прощає все і кожному, хто кається. Якщо ми живемо в домі Божому (Церкві), ми повинні намагатися співчувати один одному.

Папа Франциск каже, що диявол проникає в людей «з кишені». Гроші, любов до грошей або їх відсутність — це завжди потенційне джерело проблем у будь-якій церкві. Але любов до бідних і служіння бідним мають стати дорогою до порятунку від зла, яке може бути наслідком любові до грошей.

Ісус — Добрий Пастир. Він милосердний і ласкавий з усіма Своїми вівцями, тому що поклав Своє життя за них.

Ми, як віруючі, ніколи не повинні забувати ласкавий приклад Марії, Божої Матері. Вона — наша модель, наш приклад. Вона — найвища слуга Бога. Давайте завжди тримати Її у своїх молитвах.

† Петро Стасюк,
єпископ-емерит