Владика Миколай Бичок відслужив Божественну Літургію за мир в Україні у сіднейській базиліці Матері Божої

5 липня 2022

4 липня 2022 року ціла Католицька Церква Австралії об’єдналася в молитві за мир в Україні та за дари Святого Духа для Пленарної Ради Католицької Церкви в Австралії. Вперше на Пленарному Соборі в Австралії Божественна Літургія святого Йоана Золотоустого була відслужена в сіднейській базиліці Матері Божої.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Микола Бичок, єпископ Єпархії Святих апостолів Петра і Павла для українців католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії. У святилищі співслужили владика Ентоні Фішер, архиєпископ Сіднею, владика Антуан Тарабей, Маронітська єпархія, владика Боско Путур, Сиро-Малабарська єпархія, а також отець Симон Цькуй, протосинкел Мельбурнської єпархії, о. Деніс Стенлі, ректор Мельбурнської семінарії Корпус-Крісті, о. Лоренс Фут та о. Олег Стефанишин. Про це повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла.

Перед початком Божественної Літургії владика Ентоні Фішер, архиєпископ Сіднея, привітав усіх учасників Пленарного Собору. Окремо він привітав владику Миколу, а в його імені — Українську Католицьку Церкву в Австралії: «Мені дуже приємно, що сьогодні ввечері ми вперше на Пленарному Соборі служимо Літургію святого Йоана Золотоустого, яка пригадує нам про велику роль Східних Церков у житті Католицької Церкви в Австралії та в цілому світі. Мені особливо приємно привітати владику Миколу Бичка, українського католицького єпарха в Австралії, який очолить зараз Архиєрейську Святу Літургію. Владико Миколо! Пам’ятайте, будь ласка, що всі католики в Австралії, незалежно від обряду, етнічної приналежності чи мови, об’єднані в любові та молитві за народ України та її діаспору, які страждають від жахливого насильства війни та смерті, і як результат багато людей змушені втікати з рідної землі. Проте, віра і мужність провадять ваш народ через ці випробування, і ми молимося за український народ цього вечора» — сказав архиєпископ.

Проповідь виголосив владика Боско Путур, Сиро-Малабарський єпарх. Його Преосвященство нагадав членам Пленарної Ради та всім присутнім, що «Католицька Церква є спільнотою Церков, як нам пригадує святий Іван Павло ІІ, що Церква дихає двома легенями. Українська Католицька Церква і вся Україна зараз страждає. Ця Божественна Літургія є воланням до Неба про мир. Владика Микола Владика Бичок є наймолодшим єпископом в Австралії, і саме він сьогодні дає нам надію для майбутнього Церкви в цій країні. Нехай панує любов і радість! Попри силу зла, що душить Церкву і світ, усе не втрачено. Завжди після Страсної п’ятниці є радість і надія Великодня, так само як після кожної зими настає весна!»

Варто зазначити, ща на Архиєрейській Святій Літургії співслужили понад 40 архиєпископів і єпископів, а також багато священників та монашества. Серед них були архиєпископ Чарльз Бальво, Апостольський Нунцій в Австралії; кардинал Чарльз Бо, архиєпископ Янгона, М’янма; Кардинал Джон Дью, архиєпископ Веллінгтона. Понад 500 людей, у тому числі багато українців, були присутні на Божественній Літургії цього вечора.

Божественну Літургію чудово супроводжував своїм чудесним співом англійський хор Української католицької парафії Святого Андрія з Сіднея під керівництвом пана Адама Весселінова. Архиєрейська Божественна Літургія завершилася співом молитви за Україну «Боже, Великий Єдиний».