Владика Микола Семенишин розповів про блаженнішого Любомира Гузара у Рожнятові

18 грудня 2023

У четвер, 14 грудня, на парафії Різдва Христового, Рожнятівського протопресвітерату, радісно вітали єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ владику Миколу Семенишина.

Владика Микола Семенишин розповів про блаженнішого Любомира Гузара у Рожнятові

Програма душпастирського візиту архиєрея у Рожнятів була насиченою і багатогранною. Про це Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ розповів о. Степан Твердохліб, протопресвітер Рожнятівський.

Молебень, освячення вертепу та катехитичних класів

На подвір’ї святині єпископа зустрічали священники протопресвітеріату, парафіяльна молодь, вірні та гості святині. Слова вітань виголосив о. Степан Твердохліб. Відтак владика Микола у храмі Різдва Христового очолив Молебень за мир в Україні у співслужінні душпастирів протопресвітеріату.

Звертаючись до вірян, єпископ-помічник наголосив на тому, що тепер ми всі перебуваємо у передчутті народження Дитятка-Ісуса, і ми, як християни, повинні черпати у цій події натхнення і зміцнення у вірі для нинішніх непростих часів. Владика Микола закликав вірян до безперервної молитви за наших Воїнів, волонтерів, медиків. Також він попросив надійно тримати молитовний щит над Україною, а час Різдвяного посту плідно використовувати для допомоги нашим Захисникам і всім потребуючим.

Згодом о. Степан Твердохліб щиро подякував архиєрею за молитву, постійну опіку, духовний супровід і напутнє слово до вірних Рожнятова, і запросив до освячення фігур Різдвяного вертепу, які пожертвували благодійники парафії. «Відтепер цей прекрасний вертеп буде встановлено у часі різдвяних свят на церковному подвір’ї для споглядання краси Святої родини. А біблійні персонажі нагадуватимуть всім, що добро обов’язково переможе зло», — зазначив о. Степан.

Після освячення фігурок вертепу, архиєрея духовними піснями вітали учасники парафіяльного дитячого хору «Сяйво», який діє на парафії вже другий рік. «За свої старання та щиру любов до Бога діти отримали благословення владики Миколая та молитовні пам’ятки — образки», — розповів протопресвітер Рожнятівський.

Опісля єпископа запросили до церковної дзвіниці. Там владика Микола освятив приміщення для релігійних навчань і зустрічей, поблагословив катехита на плідну і жертовну працю та подякував усім причетним до доброї справи. Він побажав дітям завжди перебувати в Божій опіці, плекати в душі зерна правдивої Божої науки й ніколи не втрачали бажання зустрітися з Ісусом.

Завершуючи своє перебування у храмі Різдва Христового, владика Микола подякував душпастирям за невтомну працю у Христовому винограднику, а парафіяльній громаді — за щиру спільну молитву та уділив своє архиєрейське благословення.

Святкова академія, присвячена блаженнішому Любомирові

Відтак душпастирський візит єпископа-помічника продовжився у Рожнятівському народному домі. Продовжилися відвідини у світлиці Рожнятівської публічної бібліотеки, де відбувся захід вшанування світлої пам’яті блаженнішого Любомира Гузара з нагоди 90-ї річниці з дня його народження і шостих роковин відходу до вічності. Гаслом події стали слова «Бути людиною — то є великий Божий дар». У цьому часі владика Микола вів духовний діалог про цю світлу Людину, яка стала для нього духовним порадником і прикладом для наслідування. Він розповів про себе і свій духовний шлях, про час, проведений поруч з Блаженнішим, щоби краще представити присутнім на заході усю велич постаті Людини «з ангелом на плечі».

На завершення о. Степан Твердохліб подякував всім, хто прийшов на захід, щоб вшанувати духовного провідника українського народу. Особливі слова подяки священник адресував владиці Миколі за можливість спільно молитися на прославу Бога, за благодатне служіння і побажав наснаги й сил у нелегкому протистоянні зі злом та непохитної віри у те, що Україна отримає переможний мир.