Владика Микола Бичок зустрівся з 94-літнім архітектором катедрального храму Святих Петра і Павла в Мельбурні

17 травня 2022

16 травня владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, зустрівся з Сальвадором Камачо, архітектором катедрального храму Святих Петра і Павла в Мельбурні. Зустріч була проведена на прохання Сальвадора, який в такий спосіб захотів підтримати Україну в час війни а також висловити свою підтримку українцям, які проживають в Австралії.

У зустрічі також взяли участь Хосе Хергуейдас, який написав автобіографію про Сальвадора Камачо, та диякон Михайло Жилан, канцлер Мельбурнської єпархії. Про це зазначає пресслужба Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ.

Владика Микола висловив вдячність Сальвадору за втілення у життя унікального проекту будівництва катедрального храму для українців, який став для багатьох другим домом. Також архиєрей подякував архітектору за підтримку українському народу в час жахливої війни в Україні.

Варто зазначити, що 94-літній архітектор мав можливість зустрітися з трьома єрархами Української Греко-Католицької Церкви в Австралії: з владикою Іваном Прашком, першоєрархом Мельбурнської єпархії, владикою Петро Стасюком, єпископом-емеритом Мельбурнської єпархії та владикою Миколою Бичком, теперішнім єпархом Мельбурнським.

Довідка

18 жовтня 1958 року була посвячена площа під будівництво церкви. Святителями були митрополит Максим Германюк, ЧНІ¸ архиєпископ Іван Бучко, владика Ізидор Борецький та о. д-р Іван Прашко.

В липні 1960 року було запрошено фірму «Сміт і Трейсі» розробити плани для будівництва катедри. В цей час приступив до роботи Сальвадор Камачо, архітетор Мельбурнської катедри.

14 квітня 1963 року на Великдень відбулося благословення новозбудованої катедри, яке здійснив владика Іван Прашко, екзарх Мельбурнський.

3 грудня 1967 року відбулося посвячення катедрального храму Святих Петра і Павла в Мельбурні, яке здійснив владика Іван Прашко, екзарх Мельбурнський.