Владика Микола Бичок відвідав українців на Південному острові Нової Зеландії

8 березня 2023

З 27 лютого по 15 березня владика Микола Бичок, єпископ Єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла із осідком у м. Мельбурн (Австралія), та отець Андрій Микитюк, синкел у справах мирян, перебувають з душпастирським візитом у Новій Зеландії.

Владика Микола Бичок відвідав українців на Південному острові Нової Зеландії

Місія розпочалась із відвідин Південного острова, де владика та отець перебували з 27 лютого по 7 березня, як повідомляє про це пресслужба Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла.

У перший день у місті Ашбуртон владика Микола уділив Таїнства християнського втаємничення маленькій українці, тож спільнота вірних у Новій Зеландії збагатилася ще одною християнкою.

Данідин: спільна молитва за мир в Україні

Відтак свою дорогу продовжили до міста Данідин, де в середу, 28 лютого, у катедральному храмі Святого Йосифа відбулася спільна молитва за мир в Україні. На молитві були присутні і українці, і новозеландці, які у різний спосіб підтримують Україну та намагаються показати свою солідарність. Адміністратор катедрального храму отець Вун Хілі щиро привітав владику, отця та усіх присутніх і висловив сподівання, що в Україні в скорому часі все буде гаразд.

У своїй проповіді під час молитви владика Микола навів приклад життя праведного Йова, який попри те, що багато страждав і не розумів, чому Бог допускає такі випробування щодо нього, однак все ж був вірним Богові до кінця. Єпископ порівняв приклад праведного Йова із теперішньою ситуацією в Україні, адже маючи зараз непрості часи, Україна також залишається вірною Богові і завдяки Богові, Його підтримці та підтримці усіх людей доброї волі наша держава вже більше року бореться і виборює свою свободу і незалежність та платить високу ціну для того, щоб настав мир.

Також архиєрей подякував усім присутнім за їхню молитву і підтримку та висловив прохання, щоб і надалі зберігати однодумність та єдність.

Наступного дня, у четвер, 1 березня, владика Микола мав офіційну зустріч з єпископом міста Данідин Майклом Дулі, на якій обговорили важливі питання щодо подальшого служіння та налагодили тісну співпрацю.

Крайстчерч: побачити Бога, що йде і шукає нас

У неділю, 5 березня, єпарх Мельбурнський у співслужінні владики Майкла Гілена, єпископа міста Крайстчерч, та отця Андрія Микитюка, синкела у справах мирян, відслужив Архиєрейську Божественну Літургію у прокатедральному соборі Святої Марії у місті Крайстчерч.

У храмі зібралась значна кількість українців, які прийшли, щоб спільно помолитися за мир в Україні та всіх полеглих воїнів, волонтерів та цивільних громадян. Також у молитві згадали двох новозеландців, які, волонтеривши та захищаючи Україну, віддали своє життя: один герой загинув ще в серпні минулого року, а інший — декілька тижнів тому.

У своїй проповіді владика Микола нагадав вірним слова апостола Филипа, які він говорив до Натанаїла: «Прийди і подивися» Єпископ зауважив, що у нашому житті дуже важливо прийти, подивитися і побачити Бога своїми очима, а не лише відчувати, що Він перший нас шукає та перший нас бачить. Тому, святкуючи Неділю Православ’я, важливо побачити Бога, який йде до нас і шукає нас, і, у свою чергу, зробити крок Йому назустріч і досвідчити Його. Адже коли ми є свідками чогось, тоді можемо про це свідчити іншим.

На закінчення Літургії усі разом заспівали молитву «Боже великий, єдиний», складаючи свої прохання за мир в Україні перед Богом. Опісля була чудова нагода поспілкуватись з владикою Миколою та отцем Андрієм, яку українці радо використали.

Цього ж дня увечері владика Микола мав офіційну зустріч з єпископом Майклом Гіленом, на якій обговорили важливість співпраці, допомоги та поширення правди у контексті війни в Україні.

Також на молитві був присутній о. Валентин Басюк з Російської закордонної православної церкви.

У вівторок, 7 березня, владика Микола та отець Андрій вирушили на Північний острів, щоб на цих теренах продовжити свою місійну поїздку.