Владика Микола Бичок відвідав із душпастирським візитом Тасманію

24 січня 2023

Упродовж 20–23 січня владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, здійснював душпастирський візит до Тасманії.

Владика Микола Бичок відвідав із душпастирським візитом Тасманію

21 січня єпископ відвідав вірних у м. Лонсестоні, розташованому в північній частині Тасманії, де відслужив Літургію за всіх, хто віддав життя під час війни в Україні. Співслужив із владикою о. Юстин Мекдоннель, відповідальний за українську греко-католицьку спільноту в Тасманії. На Літургії були присутні новоприбулі українці та 98-річна п. Стефанія Федик, яка є піонеркою. Про це зазначає пресслужба Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла.

У слові до вірних архиєрей розважав над словами зі Святого Письма: «Ніхто не спроможний любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає» (Ів. 15, 13). Єпископ зазначив: «У часі теперішньої війни в України смерть дуже часто заглядає у вічі не тільки військових, а й цивільних людей. Однак, незважаючи на це, багато наших людей має надзвичайні чесноти: вони віддають життя за ближніх і часто роблять неможливі речі, аби Україна була незалежною та вільною. Цю Божественну Літургію ми жертвуємо за всіх наших захисників, які віддали і віддають життя за свободу нашої країни, а ми віддаємо їх у руки милосердного Господа. Амінь!»

Варто зазначити, що, за словами владики, останній раз духовенство здійснювало душпастирський візит до вірних у Лонсестоні близько 10 років тому. Отож ми сподіваємося на відновлення душпастирської опіки на цих теренах.

Увечері цього ж дня владика Микола очолив Велику вечірню в каплиці Преображення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа в м. Гобарті, розташованому в південній частині Тасманії.

У неділю, 22 січня, у проповіді архиєрей зазначив: «Богоявлення — це справді світлий празник. Різдвяні свята відзначаються тим, що Христос, який приходить у цей світ, приносить нам світло».

Далі єпарх Мельбурнський у проповіді роздумував над різницею між світлом і темрявою. Єпископ сказав: «Тих людей, які роблять добро, допомагають один одному, прямують дорогою святості, ми називаємо „світлими“. Натомість у лексиконі також є вислів „темні люди“, який використовуємо для характеристики тих, хто робить зло, чинить шкоду ближнім. Буває, можемо сказати, що такі люди є немовби руками лукавого в цьому світі». Завершуючи роздуми, єпарх Мельбурнський додав: «Попри все, свято Богоявлення показує нам те, що Христос завжди приносить світло, щобільше, Він і є тим Світлом, якого ми потребуємо, щоб нас не пройняла темрява гріха та смерті, і сьогоднішнє Євангеліє від Матея нам яскраво це доводить».

На закінчення Божественної Літургії владика Микола подякував о. Юстинові за духовну опіку над вірними, всій українській громаді в Тасманії, а також тим, що прибули на це торжество. Опісля відбувся Чин великого освячення води й окроплення вірних. Після духовної частини всі зібралися на спільний обід, під час якого мали чудову нагоду поспілкуватися з єпископом.