Владика Михайло Бубній взяв участь у 141-й Найвищій конвенції Лицарів Колумба у США

3 серпня 2023

В американському місті Орландо (штат Флорида, США) відкрилася 141-а Найвища конвенція Лицарів Колумба. Захід відбувається з 30 липня по 3 серпня. Участь у з’їзді беруть представники із 17 країн світу, зокрема й з України.

Від Української Греко-Католицької Церкви присутні Національний капелан Лицарів Колумба в Україні, екзарх Одеський владика Михаїл Бубній, секретар Національного капелана о. Юрій Козловський, Національний делегат Юрій Малецький, попередній Національний делегат Богдан Ковалів, Великий Лицар ради святих Бориса і Гліба УГКЦ з м. Фастів Київської області Володимир Головань із дружиною. Про це повідомляє пресслужба Одеського екзархату УГКЦ.

Традиційно в Конвенції беруть участь також вірні УГКЦ з США і Канади на чолі з владикою Давидом Мотюком, які є членами цієї всесвітньої братерської організації. Делегацію від Римо-Католицької Церкви в Україні очолив архиєпископ Львівський Мечислав Мокшицький.

Робочу сесію 1 серпня відкрив Найвищий Лицар Патрік Келлі. Ключовим моментом була річна доповідь Верховного Лицаря, де він розповів про здобутки організації за останній рік, допомогу Україні, яка страждає від війни, та оголосив про плани на майбутнє.

Цього року найвищу нагороду серед міжнародних програм отримала програма «Допомога жертвам війни» ради Святих Бориса і Гліба УГКЦ з Фастова на Київщині.

У другий день під час Робочої сесії владика Михаїл від імені Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава передав сердечні вітання і подяку Найвищому Лицареві Патрику Келлі, Найвищій Раді і всім делегатам цієї Конвенції за братерство, солідарність і підтримку України від самого початку російського вторгнення. Владика Михаїл представив також актуальну ситуацію російського терору над Україною, який триває вже 524 дні, навівши аналогію з терористичним актом Усами бен Ладена в Нью-Йорку 11 вересня 2001 року, який тривав тільки один день, зазначивши, що ціна сьогоднішнього терориста — «російського бен Ладена» у декілька разів більша від тодішнього теракту і ще до кінця невідомо, якою вона буде в кінцевому результаті. Єпископ закликав міжнародну спільноту не мовчати і пасивно чекати, а діяти максимально, щоб це жахіття врешті-решт зупинити.

До слова, «Лицарі Колумба» — це міжнародна католицька чоловіча організація. Вона веде свою діяльність на території 17 країн і нараховує майже 2 млн братів. Засадами Лицарів Колумба є: милосердя, єдність, братерство і патріотизм. Орден заснував священник о. Майкл Мак-Ґівні у 1882 році. Початковою метою братства була взаємна підтримка спільноти та допомога еммігрантам-католикам. Згодом вона перетворилося на міжнародну братську чоловічу спільноту.